W nadchodzącym roku szkolnym 2018/2019 Fundacja „Być Bardziej” już po raz piąty uruchamia ogólnopolski projekt społeczny „Dzwonek na obiad” poświęcony najwrażliwszej grupie społecznej — dzieciom i młodzieży.
Głód, oprócz konsekwencji zdrowotnych, pociąga za sobą negatywny wpływ na edukację najmłodszych. Niedożywionym uczniom trudniej jest się skupić i nie są w stanie wykorzystać w pełni swoich możliwości intelektualnych. Problem niedożywienia dzieci dotyczy co dziesiątego ucznia z klas 1-3 szkoły podstawowej. Oznacza to, że około 800 tys. dzieci w Polsce nie je obiadu i innych posiłków. Dane te zawiera raport „Głód i niedożywienie dzieci w Polsce”.
Istotnym celem działania fundacji „Być Bardziej” jest nie tylko walka z niedożywieniem, ale także uświadamianie społeczeństwa w zakresie tego problemu oraz promowanie wolontariatu.
Już po raz drugi fundacja organizuje Dzień walki z niedożywieniem w Polsce, w ramach którego w dniach 19-21.10.2018 roku w całej Polsce zorganizowane zostaną zbiórki publicznych, a zebrane środki finansowe zostaną przeznaczone na obiady dla podopiecznych fundacji.
Pamiętajcie, że w takich inicjatywach ważne jest każde wsparcie i każda pomoc! Liczymy na włączenie się w akcję i czynne działanie. Pokażmy, że w ZHP drzemie wielka siła!
Sztab zbiórki można zgłosić poprzez formularz dostępny na stronie internetowej.