Związek Harcerstwa Polskiego jest organizacją zrzeszającą blisko 96 tysięcy osób. Każdego dnia harcerstwo rozwija się i zmienia. Zmienia się nie tylko nasza organizacja, ale i otaczający nas świat. Chcesz mieć wpływ na zmiany zachodzące w organizacji? Zostań respondentem panelu badawczego ZHP.
Projekt „Panel badawczy ZHP” jest internetową platformą do przeprowadzania badań i analiz w ZHP. Duża grupa potencjalnych respondentów – członków ZHP – może wypowiedzieć się w ważnych kwestiach. Dzięki już przeprowadzonym badaniom dowiedzieliśmy się ile sprawności zdobywamy w drużynach, czy pracujemy systemem małych grup oraz czy drużynowi czują wsparcie każdego szczebla organizacji – zakładała to nowa Strategia Rozwoju ZHP na lata 2012-2017, która w centrum uwagi postawiła właśnie drużynowego.

Projekt pozwala na zobrazowanie w czasie bieżącej sytuacji, jak i zmian – możliwość weryfikacji działania narzędzi metodycznych, postaw członków ZHP wobec wskazanych zagadnień, atrakcyjności programów, stosunku do zapisów Prawa Harcerskiego. Panel badawczy ZHP pozwala na systematyczne badanie opinii harcerzy i harcerek Związku na ważne, z punktu widzenia organizacji, tematy. Dostarczy wiedzy z zakresu funkcjonowania różnych elementów metody harcerskiej, jak i całej organizacji. Wiedzę zdobytą w ten sposób można będzie wykorzystywać zarówno w bieżącym zarządzaniu organizacją, jak i w planowaniu kierunków jej dalszego rozwoju.

Zostań respondentem panelu badawczego ZHP! Do zarejestrowanych członków naszego panelu będziemy cyklicznie wysyłać linki do sondaży z prośbą o wzięcie w nich udziału.

Więcej informacji na stronie projektu.