Muzeum Harcerstwa w Warszawie serdecznie zaprasza na Noc Muzeów w dniu 16 maja 2015 r. od godziny 17:00. Na wystawie zostanie zaprezentowany dorobek konserwatorski Muzeum Harcerstwa, w tym doskonale zachowane sztandary harcerskich jednostek. W trakcie Nocy Muzeów będzie również możliwość zwiedzenia wystawy pt. „80-lecie Jubileuszowego Zlotu Harcerstwa w Spale, 1935”.

Noc Muzeum to niepowtarzalna okazja do zapoznania się ze zbiorami Muzeum Harcerstwa, a także z pracą jego wolontariuszy, z którymi będzie można porozmawiać na miejscu. Muzeum Harcerstwa zaprasza również do odwiedzenia wystawy plenerowej zlokalizowanej na dziedzińcu Ministerstwa Sprawiedliwości pt. „Dziś, Jutro, Pojutrze – harcerze i harcerki w służbie Polskiego Państwa Podziemnego”. Podczas Nocy Muzeów w Domu Kultury KOLOROWA w Ursusie zostaną zaprezentowane: sztandary, proporce, mundury, krajki, chusty, sznury funkcyjne, odznaki, znaczki okolicznościowe, plakietki, książki harcerskie przedwojenne i książki dot. Ursusa, różne dokumenty od 1945 r., kroniki harcerskie od 1957 r. oraz animowane slajdy z życia harcerek i harcerzy Ursusa.

Więcej informacji na stronie Muzeum Harcerstwa.