ZHP uczestnikiem Forum Deinstytucjonalizacji w Belwederze

Wiktoria Tobolewska
29/03/2023
~ 1 min czytania

ZHP od pierwszych dni wojny na Ukrainie wspiera uchodźców poprzez kompleksowe działania prowadzone na terenie całego kraju. Przedstawiciele ZHP dzielili się swoimi doświadczeniami na Trzecim Forum Deinstytucjonalizacji odbywającym się z inicjatywy Rady ds. Społecznych Narodowej Rady Rozwoju.

Harcerskie wsparcie w pierwszym miesiącu wojny otrzymało ponad 1,5 mln uchodźców, a 1 na 5 dzieci z Ukrainy uczestniczyło w harcerskich zajęciach. Wsparcie uchodźców trwa cały czas m.in. poprzez prowadzenie punktów Blue Dot, czy zapraszanie ukraińskich dzieci do drużyny i gromad ZHP.

Tegoroczne forum poświęcone było właśnie zaangażowaniu polskich obywateli w niesienie pomocy Ukraińcom, a jedna z części spotkania dotyczyła działań organizacji pozarządowych. Tematem przewodnim była „Pomoc dla Ukrainy – doświadczenie wzmacniające”.

Forum Deinstytucjonalizacji jest płaszczyzną wymiany doświadczeń wszystkich zaangażowanych w działania na rzecz uspołecznienia, upodmiotowienia i personalizacji szeroko rozumianych usług społecznych.

fot. Igor Smirnow/ KPRP