Katastrofalne trzęsienie ziemi w Turcji i Syrii pochłonęło tysiące ofiar oraz pozbawiło dachu nad głową setki tysięcy osób. Mieszkańcy tych krajów żyją w prowizorycznych warunkach. Potrzebują m.in.: żywności, wody, namiotów, śpiworów, ciepłych ubrań, leków, agregatów prądotwórczych. Z tego powodu Wydział Zagraniczny Głównej Kwatery ZHP organizuje zbiórkę pieniężną dla tureckiej organizacji skautowej (Türkiye İzcilik Federasyonu), która działa na rzecz potrzebujących.

Organizacja skautowa Türkiye İzcilik Federasyonu od pierwszych chwil kataklizmu niesie pomoc swoim rodakom. Skautki i skauci stanęli na wysokości zadania, oferując swoje siły, czas i zdolności logistyczne potrzebującym. Turecka Federacja Skautowa zwróciła się do Związku Harcerstwa Polskiego o wsparcie w pełnieniu tej służby.

Aby wesprzeć organizację, wystarczy przekazać darowiznę na przeznaczone do tego konto:

Odbiorca: Związek Harcerstwa Polskiego

Tytułem: Darowizny Turcja

Wszystkie wpłacone środki zostaną przekazane Tureckiej Federacji Skautowej na pomoc humanitarną osobom poszkodowanym w wyniku trzęsienia ziemi.

Zbiórka potrwa do 20 marca.