Porozumienie Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego z ZHP

Wiktoria Tobolewska
09/02/2023
~ 1 min czytania

Dzisiaj w Centrum Luterańskim w Warszawie Zwierzchnik Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego bp Jerzy Samiec i Naczelniczka ZHP hm. Martyna Kowacka podpisali porozumienie pomiędzy Kościołem a Związkiem Harcerstwa Polskiego. Podczas podpisywania porozumienia była również obecna phm. Helena Jędrzejczak - członkini Rady Naczelnej.

Porozumienie dotyczy opieki duszpasterskiej nad członkiniami i członkami ZHP wyznania ewangelickiego. ZHP oraz Kościół Ewangelicko-Augsburski współpracują ze sobą od początków działania organizacji - już w Dwudziestoleciu Międzywojennym harcerki i harcerze wyznania ewangelickiego byli objęci opieką duszpasterzy i Kościoła. 

Podpisanie porozumienia oznacza, że w ZHP będzie pełniło funkcję dwóch Naczelnych Kapelanów - Naczelny Kapelan Rzymskokatolicki ZHP oraz Naczelny Kapelan Ewangelicki ZHP.

Rozwój duchowy jest istotną częścią działań w ramach wspierania wychowania wierzących członków ZHP, realizowany m.in poprzez praktykowanie religii, spotkania ekumeniczne, jak i indywidualny rozwój w ramach prób na stopnie czy wyzwania. Mamy nadzieję, że to porozumienie wesprze działania w ramach rozwoju duchowego członków organizacji wyznania ewangelickiego.

Zdjęcie