Czy siedząc kiedyś przy płomieniu Wędrowniczej Watry pomyślał_ś, że chciał_byś kiedyś zorganizować swoją Watrę? A może chcesz, aby Watra w końcu, po latach, zawitała do Twojej chorągwi? Być może poszukujesz dla siebie nowego instruktorskiego wyzwania i masz pomysł na to, jak jeszcze lepiej i skuteczniej zaplanować tę całoroczną inicjatywę dla wędrowników? Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie wszystkich tych, którzy chcieliby z pełną mocą zaangażować się w działania na rzecz Ruchu Wędrowniczego.

Wszystkie istotne informacje znajdziecie poniżej.

Wymagania względem komendanta/komendantki:

• Co najmniej stopień podharcmistrza/podharcmistrzyni,
  • Doświadczenie w organizacji dużych przedsięwzięć programowych,
  • Doświadczenie jako uczestnik/uczestniczka lub członek/członkini kadry Wędrowniczej Watry,
  • Wiedza w zakresie pracy z metodyką wędrowniczą,
  • Bardzo dobre zorganizowanie i umiejętności komunikacyjne,
  • Sumienność i terminowość,
  • Zaliczona służba instruktorska za miniony rok harcerski oraz opłacone bieżące składki członkowskie,
  • Akceptacja/pozytywna opinia właściwego komendanta (hufca/chorągwi, zgodnie z przydziałem służbowym),
  • Znajomość pakietu Office i biegła obsługa narzędzi Office 365,
  • Doświadczenie w pracy w referacie wędrowniczym jest ogromnie mile widziane!

Cele jakie ma spełniać Wędrownicza Watra 2023:

• Budowanie i tworzenie ogólnopolskiej wspólnoty ruchu wędrowniczego,
  • Umożliwienie referatom wędrowniczym strukturalnego wspierania jednostek na terytorium ich działania (namiestnictw, drużyn, patroli) poprzez konsultacje i wsparcie całorocznej pracy związanej z realizacją zadań przedzlotowych i przygotowaniem programu zlotu współtworzonego przez uczestników,
  • Wsparcie zgłoszonych jednostek w organizacji indywidualnych form obozowych drużyny oraz stworzenie możliwości organizacji wspólnych obozów ze środowiskami, które wyrażą taką chęć,
  • Upowszechnienie organizacji obozów wędrownych/zgrupowań przez drużyny wędrownicze,
  • Przekazywanie dobrych praktyk i szerzenie idei wędrowniczej,
  • Poznawanie regionów i piękna całej Polski,
  • Promowanie i realizacja Polityki środowiskowej ZHP.

Pozostałe oczekiwania względem projektu:

• Rzetelne planowanie pracy, w tym budżetowanie przedsięwzięcia,
  • Przeprowadzenie przedsięwzięcia w sposób możliwie najpełniej realizujący założone cele przedsięwzięcia, w tym przede wszystkim cele wychowawcze,
  • Stosowanie systemu pracy z kadrą wobec instruktorów zaangażowanych w organizację przedsięwzięcia,
  • Efektywne zarządzanie zasobami,
  • Terminowe rozliczenie przedsięwzięcia,
  • Rzetelna ewaluacja przedsięwzięcia,
  • Stała współpraca z Zespołem Wędrowniczym pod okiem opiekuna projektu.

Wymagane treści zgłoszenia:

• Przedstawienie własnej kandydatury na Komendanta/Komendantkę Wędrowniczej Watry 2023, z uwzględnieniem wymagań postawionych w ogłoszeniu.
  • Zaproponowanie (co najmniej) 2 osób mających wejść w skład komendy Wędrowniczej Watry 2023 wraz z określeniem obszaru ich odpowiedzialności w organizacji przedsięwzięcia (obligatoryjnie zastępcy/zastępczyni ds. programu oraz finansów).
  • Koncepcja organizacyjna i programowa (główna idea programowa oraz zarys programu, sposoby zaangażowania uczestników w realizację działań programowych zlotu, pomysł na współpracę komendy z innymi zespołami/komendami na różnych szczeblach organizacji).

Czekamy na Wasze zgłoszenia! Możecie przesyłać je (oraz wszelkie zapytania dotyczące konkursu) do 10 maja 2022 roku na adres [email protected].

hm. Karolina Kornas-Bojaronus HR
Szefowa Zespołu Wędrowniczego WWM GK ZHP