26 lutego spotkamy się na kolejnym rowerowym wydarzeniem w ramach Bike Jamboree, którym jest „wyKRĘCONA lilijka”. Zapraszamy zuchy i zuchny, harcerzy i harcerki oraz oczywiście instruktorów i instruktorki ze wszystkich organizacji harcerskich, jak również rowerzystów i rowerzystki, nie tylko z Warszawy i okolic. Naszym pomysłem jest wspólne spędzenie czasu w sposób aktywny, kręcąc na rowerze trasę o kształcie lilijki harcerskiej. A wszystko to z okazji Dnia Myśli Braterskiej – święta skautek i skautów na całym świecie, którzy obchodzą w lutym święto przyjaźni.

Chcemy ten dzień właśnie spędzić w atmosferze braterstwa, radości i jedności. Zapraszając wszystkich na wspólną wycieczkę rowerową o długości trasy 81 km. Długość trasy symbolizuje 81. Rocznicę powstania wojsk gen. Władysława Andersa, a tego właśnie dotyczy kolejny projekt „jednoŚLADAMI Andersa”. W ten sposób chcemy uczcić zarówno DMB, jak i zaznaczyć pamięć o Armii Andersa.

Na koniec naszej wycieczki pragniemy ze wszystkimi spotkać się przy harcerskim ogniu, składając sobie serdeczne życzenia, puszczając symboliczną harcerską iskierkę, a także radośnie poddać się śpiewom przy brzmieniach gitary.

Wydarzenie jest skierowane do wszystkich grup wiekowych, nie musisz przejechać z nami całą trasę, ale dołączyć na kilka kilometrów albo po prostu spotkać się z nami przy ognisku.

Jednocześnie chcemy pokazać, że harcerz gwiżdże na pogodę i zima nam nie straszna do wspólnej jazdy na rowerze. Pomożemy Ci się do tego przygotować. A być może będzie to dla Ciebie pierwsza zimowa przejażdżka? Potraktuj ją zatem jak kolejne harcerskie wyzwanie i ciekawą przygodę!

Chętni?! To się zgłaszajcie!:

https://forms.gle/398ZAHpCR3gH7eeu6 (jednostki/patrole zgłasza pełnoletni opiekun/opiekunka podając ilość uczestniczek/uczestników)

Dodaj się do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/641298477160998

Dla tych z Was, którzy zazwyczaj zimą jednoślady trzymają w piwnicy – mamy kilka podpowiedzi. Żebyście wymówek nie szukali że w szafie nie macie puchowych spodni z pieluchą!