Wydział zajmuje tworzeniem i utrzymaniem rozwiązań IT w ZHP – w tym Microsoft365, publicznych stron www czy aplikacji webowych jak Jira, Confluence czy Moodle. Zadaniem Wydziału jest również monitorowanie i zapewnianie cyberbezpieczeństwa w ZHP.

Wydział współpracuje często z innymi jednostkami, które wspiera w kwestiach technicznych, m.in. z Zespołem ds. Tipi, Biurem GK i Wydziałem Komunikacji i Promocji. Rozwiązania Wydziału pracują na serwerach na systemie Linux oraz w chmurze Azure. Na tej infrastrukturze uruchamiane są instancje WordPressa oraz kontenery Dockera czy aplikacje frontendowe w Nuxt.JS. Poza tym, Wydział korzysta w swoich rozwiązaniach z platformy Microsoft365, w tym Power Platform i SharePoint.

Szefem wydziału jest phm. Karol Grodzicki (Chorągiew Gdańska), a wydział podlega członkowi Głównej Kwatery ZHP hm. Piotrowi Jaworskiemu.

Kogo rekrutujemy?

Rekrutujemy osoby na funkcje członków zespołów.

• interesuje się aplikacjami/programowaniem i chce się w tym kierunku rozwijać,
  • umie korzystać z narzędzi Office365: Outlook, Teams, Excel i Word online, kalendarz,
  • ma doświadczenie w administrowaniu stroną internetową lub systemem MS-365,
  • dostępność czasowa na poziomie ok. 2h w tygodniu (może być mniej w niektórych tygodniach).
  • znajomość języka angielskiego,
  • znajomość wspomnianych w opisie technologii,
  • przydatną umiejętnością będzie również znajomość: Nuxt,js (ew. Vue.js), PHP + WordPress,
  • znajomość: Docker, Atomic Design, git.

Pierwszym etapem naboru jest przesłanie ankiety: ankieta rekrutacyjna, do której należy załączyć opinię komendanta chorągwi.

Na zgłoszenia czekamy do 30 września 2022 r. Drugim etapem naboru są rozmowy instruktorskie właściwego kierownika zespołu/wydziału ze zgłoszonymi instruktorami.