Po raz kolejny harcerki i harcerze mogą wziąć udział w akcji wysyłania pocztówek z życzeniami z okazji DMB do krajów niemieckojęzycznych. Wbrew pozorom to nie tylko Niemcy, Austria i Szwajcaria. Dajcie się zaskoczyć życzeniami skautowymi i zróbcie komuś niespodziankę.

Przeczytajcie poniższą instrukcję krok po kroku oraz zajrzyjcie do przygotowanej dla Was dwujęzycznej ulotki:

Ulotka dwujęzyczna (Link odsyła do plików na serwerze wewnętrznym)

Mach mit! / Działaj!

Zespół Polsko-Niemiecki
Wydziału Zagranicznego GK

Aby wziąć udział w akcji wymiany pozdrowień należy spełnić poniższe warunki:

• Mieć aktualne dane w Tipi;
  • Znać język niemiecki w stopniu wystarczającym, by napisać pozdrowienia i wypełnić formularz rejestracyjny na www.thinkingday.de;
  • 17 lutego wysłać przydzielonej nam skautowi/skautce/drużynie napisaną po niemiecku kartkę.

Akcja przebiega w następującym trybie:

1. Zakładamy konto najpóźniej do 7 lutego na www.thinkingday.de. Instrukcja opisująca ten proces znajduje się >tutaj<

2. Lista osób zgłoszonych z ZHP przekazywana jest do potwierdzenia koordynatorowi z ZHP, dlatego zadbajcie o aktualność waszych danych w Tipi!

3. Następnie otrzymacie e-mail z informacją o osobie/drużynie Wam przydzielonej (dane tej osoby, adres do wysyłki),

4. Wydrukujcie przygotowaną przez organizatora kartkę i ozdóbcie ją. Kartkę do wydrukowania znajdziecie w niemieckiej broszurce na temat akcji, dostępnej o >tutaj<

5. Napiszcie otrzymany adres na swojej kartce i naklejcie znaczek. Wyślijcie kartkę najpóźniej 17 lutego do wskazanej osoby.

6. Do was również trafi kartka z pozdrowieniami.

Akcję ze strony ZHP koordynuje Zespół Polsko-Niemiecki Wydziału Zagranicznego GK ZHP. Ewentualne pytania należy kierować pod adresem [email protected] oraz [email protected].