Warsztaty w ramach projektu Teatr OnLINE/OnLIFE #Internauci

Maja Pawińska
04/03/2021
~ 2 min czytania
fot. Kamil Jasiński

Jesteś kreatywny/a? Lubisz pisać? Chciałbyś/chciałabyś opowiedzieć o czymś dla Ciebie ważnym? Albo zabawnym? A może poruszającym? Zgłoś się do wyjątkowego projektu Teatr OnLINE/OnLIFE #Internauci organizowanego przez Teatr Garnizon Sztuki we współpracy ze Związkiem Harcerstwa Polskiego. Niech to będzie początek wyjątkowej przygody! 

Projekt Teatr OnLINE/OnLIFE #Internauci będzie miał charakter warsztatów online, prowadzonych przez lidera Cezarego Harasimowicza. Jest on uznanym scenarzystą, dramaturgiem i pisarzem. W wyniku warsztatów powstanie tekst sztuki teatralnej, której premiera planowana jest na początek przyszłego roku. Spektakl wejdzie do stałego repertuaru warszawskiego teatru Garnizon Sztuki. 

Udział w projekcie będzie dla Ciebie nie tylko dobrą zabawą, próbą swoich sił, ale może stać się także początkiem wspaniałej przygody i impulsem do odkrycia w sobie prawdziwego talentu pisarskiego, który zadecyduje o wyborze twojej drogi  zawodowej. Weź los w swoje ręce, rozwijaj swoje umiejętności i już dziś zgłoś się do udziału w tym niepowtarzalnym wydarzeniu. 

Zgłaszając się, wybierz jeden z tematów, który chciałabyś/chciałabyś, aby stał się motywem przewodnim warsztatów. Proponujemy następujące tematy: 

  1. Katastrofa klimatyczna, która wkrótce może zagrozić́ istnieniu świata i przyszłości młodego pokolenia. 
  2. Osamotnienie, izolacja społeczna jako zagrożenia, które wyjątkowo boleśnie ujawniły się̨ podczas ogólnoświatowej pandemii. 
  3. Nietolerancja jako przekleństwo naszych czasów, dotykające różnic klasowych, religijnych, etnicznych, czy seksualnych. 
  4. „Cyberobłęd”, czyli zagrożenie wynikające z wpływu Internetu na ludzkie zachowania, uzależnienia i lęki. 

Zastanów się, który temat jest Ci najbliższy, który Cię interesuje i który chciałabyś/chciałbyś zobaczyć na deskach teatru. Uzasadnij swój wybór w formularzu zgłoszeniowym – możesz to zrobić bardzo ogólnie. Zapewniamy, że każdy z tematów może być pretekstem do opowiedzenia fascynującej historii. Wystarczy tylko znaleźć jej bohaterów… 

Czekamy na twoje zgłoszenie do 7 marca przez ankietę

Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej.

Zapraszamy do udziału!