Warsztaty i konferencja Europy Środkowej ISGF w Pucku

Ewa Lachiewicz
27/09/2021
~ 2 min czytania

W Harcerskim Ośrodku Morskim ZHP w Pucku zakończyły się warsztaty europejskie i 10. konferencja sprawozdawczo-wyborcza Subregionu Europy Środkowej ISGF (International Scout and Guide Fellowship). Spotkania przebiegały pod hasłem „Przyszłość ma przeszłość”.  Obecne były delegacje związków członkowskich ISGF z 11 krajów.

Uczestnicy z Austrii, Belgii, Czech, Estonii, Liechtensteinu, Litwy, Niemiec, Polski, Rumunii, Słowacji i Szwajcarii mieli możliwość obejrzenia wystawy związanej z projektem edukacyjnym dotyczącym Powstania Warszawskiego i Poczty Harcerskiej.

Przedstawiciele delegacji udali się do muzeum na terenie byłego obozu koncentracyjnego Stutthof, zapoznali się na miejscu z wystawą „Nieść chętną pomoc bliźnim. Harcerze w KL Stutthof". Następnie przejechali przez tereny przyszłego Światowego Jamboree Skautowego, które odbędzie się w 2027 roku na Wyspie Sobieszewskiej.

Delegaci zostali przyjęci w Nowym Ratuszu w Gdańsku przez przewodniczącą Rady Miasta.

10. Konferencja Subregionu podsumowała działania w czasie ostatniej kadencji i dokonała wyboru nowego zarządu na okres 2021-2024. Przewodniczącą subregionu na kolejną kadencję została sekretarz zagraniczna ISGF w ZHP hm. Teresa Tarkowska-Dudek. W konferencji brał udział przewodniczący ZHP hm. Dariusz Supeł.

Wszyscy uczestnicy wyjechali z HOM w Pucku z bardzo dobrymi wspomnieniami i chęcią powrotu do Polski.