Mając na uwadze wsparcie wszystkich członkiń i członków Związku Harcerstwa Polskiego podczas pandemii, wychodzimy na przeciw i otwieramy telefoniczną linię wsparcia psychologicznego dla każdego, począwszy od zucha, harcerza, aż do instruktora i seniora.

STREFA | Pomocy to linia telefoniczna przeznaczona dla kadry i członków ZHP — doświadczających różnych problemów, zarówno w wymiarze osobistym, jak i z perspektywy harcerskiego wychowawcy i opiekuna. Oferowaną formą pomocy jest wsparcie i poradnictwo psychologiczne. Na telefon strefy może zadzwonić każdy – od zucha po seniora, kto potrzebuje pomocy, chwili dla siebie, wysłuchania.

Linia czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach 15 – 21 pod numerem 669 116 116.

W STREFIE | Pomocy pracują psycholodzy, osoby o potwierdzonych kwalifikacjach i doświadczeniu zawodowym, a także harcerskim.
W jakich sytuacjach warto zadzwonić na Strefę | Pomocy?

•     masz problem z poradzeniem sobie z harcerskimi zobowiązaniami i poczucie, że nie dajesz rady,
  •     odczuwasz silny stres, który przekłada się na Twoją harcerską pracę i nie potrafisz sobie z nim poradzić,
  •     stale czujesz przygnębienie i nie masz na nic siły,
  •     przeżywasz kryzys i znajdujesz się w sytuacji „bez wyjścia”,
  •     nie wiesz, jak poradzić sobie z pracą ze swoimi wychowankami i masz poczucie, że wymyka ci się ona z rąk,
  •     jesteś bardziej rozdrażniony i popadasz w konflikty z innymi,
  •     Twoi harcerze doświadczają trudnych, kryzysowych sytuacji, a Ty nie wiesz, w jaki sposób im pomóc,
  •     w Twoim środowisku wydarzyło się coś trudnego, o czym chciałbyś/aś porozmawiać. ​​​​​​​

Więcej informacji o tej formie wsparcia znajduje się na stronie.