W poniedziałek, 2 sierpnia br., w sali konferencyjnej przy Katedrze Polowej Wojska Polskiego odbyło się robocze spotkanie w ramach przygotowań do obchodów 20 – lecia ustanowienia przez Stolicę Apostolską błogosławionego Stefana Wincentego Frelichowskiego Patronem Harcerstwa Polskiego, przypadającą w roku 2022.

W spotkaniu wzięli udział m.in. przedstawiciele organizacji harcerskich z kraju i zagranicy, przedstawiciele Ordynariatu Polowego oraz organizatorzy spotkania przedstawiciele fundacji Caritas Super Omnia Est im. księdza Stefana Wincentego Frelichowskiego. Związek Harcerstwa Polskiego reprezentował zastępca Naczelnika ZHP ZHP hm. Jarosław Janas  oraz Naczelny Kapelan ZHP hm. Wojciech Jurkowski SAC.

Ustalono wspólną propozycję, aby uroczystości rocznicowe rozpoczęły się w Sanktuarium Błogosławionego Druha Wicka w Toruniu poświęceniem dzwonu Stefana Wincentego Frelichowskiego 23 lutego 2022 roku, a zakończyły w czerwcu 2023 roku uroczystością wprowadzenie relikwii Patrona Harcerstwa Polskiego do Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. Planowane są pielgrzymki do Dachau, Stutthofu i Rzymu,  przygotowanie wystawy podróżującej po środowiskach harcerskich, koncerty, gry terenowe i wiele innych wydarzeń upamiętniających tę szczególną postać. Wszystkie te propozycje zostaną przedłożone do akceptacji władz kościelnych jak i władz organizacji harcerskich.