Porozumienie i umowa dotyczące zarządzania Ośrodkiem Szkoleniowo-Wypoczynkowym ZHP „Perkoz”

Sebastian Zdzieblowski
10/11/2021
~ 2 min czytania

Porozumienie i umowę pomiędzy ZHP a Chorągwią Warmińsko-Mazurską ZHP dotyczące zarządzania Ośrodkiem Szkoleniowo-Wypoczynkowym ZHP „Perkoz” podpisano 9 listopada w siedzibie Głównej Kwatery.

Zawarcie porozumienia i umowy jest konieczne m.in. do podjęcia działań remontowo-inwestycyjnych oraz pozyskania dodatkowych środków na modernizację budynków i infrastruktury. To także kolejny krok w stronę efektywniejszego wykorzystania obiektów ZHP z uwzględnieniem działań harcerskich i skautowych, a w konsekwencji zwiększenia ich potencjału turystycznego, wypoczynkowego i szkoleniowego.

Przyjęcie dokumentów i przystąpienie do realizacji jego ustaleń jest pierwszym etapem, który w przyszłości umożliwi stronom wspólne planowanie działań rozwojowych oraz otworzy kolejne możliwości w zakresie racjonalnej gospodarki majątkiem. Przede wszystkim umożliwi realizację obozów pod namiotami i harcerskiej akcji letniej, stworzenie oferty pobytów z programem dla skautów z całej Europy.

Z ramienia Związku Harcerstwa Polskiego dokumenty podpisali Naczelnik ZHP hm. Grzegorz Woźniak i Skarbnik ZHP pwd. Joanna Pawłowska. Drugą stronę - Chorągiew Warmińsko-Mazurską ZHP - reprezentowali: komendant hm. Maciej Micielski wraz ze Skarbnikiem Chorągwi pwd. Michałem Kruszyńskim.

Ośrodek Szkoleniowo-Wypoczynkowy ZHP „Perkoz” przechodzi w dzierżawę od dnia 1 stycznia 2022 r.