Odkrywaj z nami "Kolory życia"

ZHP
13/09/2021
~ 2 min czytania
fot. Dorota Nowak-Małek

To nowa oferta programowa dla drużyn Nieprzetartego Szlaku ZHP realizowana przez Wydział NS GK ZHP dofinansowana ze środków PFRON na podstawie umowy w ramach konkursu 1/2020 „POKONAMY BARIERY”.

Do uczestnictwa w projekcie zapraszamy harcerzy z niepełnosprawnościami w wieku od 12 do 26 roku życia. Naszym potencjałem będą ich zdolności, umiejętności, mocne strony, zainteresowania i doświadczenie zdobyte w życiu. 

A co oferujemy:

  • udział w warsztatach: choreoterapii, komunikacyjno-konwersacyjnych, wokalno-muzycznych, skuteczności oraz treningu kontroli złości,
  • wsparcie specjalistycznej kadry,
  • możliwość nawiązywania nowych kontaktów i przyjaźni,
  • wyjątkową atmosferę,
  • pobyt w atrakcyjnych miejscach.

Beneficjentami ostatecznymi mogą być osoby niepełnosprawne, które przedstawią aktualne orzeczenie o stopniu niepełnosprawności lub aktualne orzeczenie o niepełnosprawności, lub aktualne orzeczenie równoważne (orzeczenie lekarza orzecznika Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub orzeczenie o zaliczeniu do jednej z grup inwalidów).  

Projekt realizowany będzie w formie siedmiu 6-dniowych warsztatów. Pierwsze terminy to: 

  1. 25.09. – 30.09.2021 r. Zakopane 
  2. 03.10. – 08.10.2021 r. HOM Puck
  3. 22.11. – 27.11.2021 r. Schronisko ZHP GŁODÓWKA Bukowina Tatrzańska 

Kolejne terminy już wkrótce. Jednocześnie mając na uwadze sytuację epidemiologiczną w Polsce organizator zapewnia sobie zmianę terminów w zależności od bieżących ustaleń GIS.  

W celu zgłoszenia do udziału w projekcie niezbędne jest wypełnienie ankiety aplikacyjnej załączonej do informacji oraz przesłanie jej na adres [email protected] do dnia 18.09.2021 r.