Narodowy Dzień Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego

Sebastian Zdzieblowski
27/12/2021
~ 1 min czytania

27 grudnia po raz pierwszy obchodzimy nowe święto państwowe - Narodowy Dzień Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego. Dzień ten upamiętnia zwycięski zryw Polaków przeciwko Niemcom.

Sejm jednogłośnie ustanowił je – jak czytamy w preambule ustawy powołującej święto – „w hołdzie bohaterom – uczestnikom narodowego zrywu z lat 1918 – 1919, którzy wyzwolili Wielkopolskę spod panowania niemieckiego i przyłączyli ją do odrodzonej Rzeczypospolitej”, jako odpowiedź na apele lokalnych społeczności i władz samorządowych z terenu Wielkopolski.

Właśnie z tej okazji wraz z Chorągwią Wielkopolską ZHP im. Powstańców Wielkopolskich 1918/1919 oraz zaproszonymi do współpracy instruktorami, przygotowaliśmy dla Was propozycję programową otwartą dla wszystkich chorągwi, która pomoże Waszym gromadom i drużynom poszerzyć wiedzę na temat Powstania Wielkopolskiego, a jednocześnie posłuży jako inspiracja do pracy z wychowaniem patriotycznym i obywatelskim. Dodatkowym rezultatem końcowym pracy z propozycją programową będzie otrzymanie symbolicznej plakietki z Treflem.

Czy jesteście gotowi by razem z nami i w zupełnie niecodzienny sposób odkryć historię Powstania Wielkopolskiego? Zapraszamy do lektury! https://issuu.com/zhp.wlkp/docs/zdobywcy_trefla_gk