Dziś gry miejskie i koncert podczas Betlejemskiego Zlotu

Martyna Kowacka
11/12/2021
~ 2 min czytania
fot. Matylda Hojnor

Podczas drugiego dnia Betlejemskiego Zlotu, który ze względu na pandemię odbywa się online, kilka tysięcy harcerek i harcerzy wzięło udział w grach miejskich w swoich miejscowościach, a następnie mogło oglądać transmisję koncertu. Odbyło się również seminarium dla instruktorów i instruktorek.

W tym roku każdy patrol brał udział w grze miejskiej w swojej miejscowości. Do zadań harcerek i harcerzy należało między innymi zgłębianie góralskich i harcerskich tradycji związanych z BŚP.

Równocześnie odbywało się seminarium instruktorskie „Wiara, nadzieja, miłość – trzy oblicza harcerskiej mocy”, podczas którego instruktorki i instruktorzy wysłuchali prelekcji, a następnie dyskutowali i wymieniali się doświadczeniami.

Po południu wszyscy mogli przenieść się do Ośrodka Głodówka, gdzie miał miejsce koncert zespołu Kolędy Cudzichów. Przy dźwiękach kolęd harcerki i harcerze mogli przygotowywać się do przekazania Światła.

Po południu na uczestników zlotu czekała jeszcze gra społecznościowa. Dotyczyła ona oczywiście Betlejemskiego Światła Pokoju, a zadania nastawione były na współpracę między harcerkami i harcerzami.

Jutrzejszy program z przekazaniem Betlejemskiego Światła Pokoju oraz mszą świętą będzie można oglądać na https://www.youtube.com/watch?v=VpscSybL2D8&ab_channel=ZHP.

Betlejemski Zlot dofinansowany jest ze środków Rządowego Programu Wsparcia Organizacji Harcerskich i Skautowych na lata 2018-2030.