W centrum naszego miasta mamy las, który jest bardzo zaniedbany. Co roku spotykamy się, by posprzątać zalegające w nim śmieci.

W ramach akcji Czuwam! dla ziemi zorganizowaliśmy akcję sprzątania świata, połączoną z grą terenową, do której zaprosiliśmy mieszkańców naszego miasta. W ciągu dwóch godzin udało nam się uzbierać aż 60 worków ze śmieciami (oraz parasolkę i tył od telewizora)! Choć nie daliśmy rady zebrać wszystkich odpadów, które znajdują się w tym lesie, to i tak zmienił się on nie do poznania! Cieszymy się, że pogoda dopisała i mogliśmy spokojnie, ale pracowicie sprawić, że nasza okolica stała się piękniejsza. Patronat nad wydarzeniem objął Burmistrz Rzepina, a współpracujący z nami Urząd Miasta pomógł w organizacji i zapewnieniu potrzebnych materiałów do gry, worków i rękawiczek.

Głównymi odbiorcami akcji stali się mieszkańcy Rzepina, który korzystają z dobrodziejstw naszego miejskiego lasu, będącego miejscem spacerów z rodzinami i zwierzętami.

.6 Drużyna Harcerska „Dziki” z Rzepina