Czuwam dla Ziemi - TyBrykEarthLove

Jakub Lasek
27/04/2021
~ 2 min czytania

Widząc piękną przyrodę Beskidu Małego oraz to jak sady oraz las pobliskiej Pańskiej Góry u podnóża, której leży miasto Andrychów, widząc jak ten teren jest zaniedbany, zdecydowaliśmy wziąć worki, rękawiczki, zapał i pójść posprzątać ten teren.

Na mocy współpracy hufca Andrychów z Urzędem Miasta posprzątaliśmy tereny Pańskiej Góry w ramach akcji "Czuwam! dla Ziemi". Wybraliśmy się z drużyną pełni zapału na posprzątanie pobliskiego sadu pod Pańską Górą, gdzie znaleźliśmy bardzo dużo plastików, butelek szklanych oraz śmieci papierowych. Wyruszyliśmy o 8, a po godzinie sprzątanie mieliśmy ponad 10 pełnych worków. Posprzątane sady naprawdę robiły wrażenie. Następnie poszliśmy do lasu w stronę szczytu Pańskiej Góry. Tam zagęszczenie śmieci było mniejsze, ponieważ znajdowaliśmy wyłącznie pojedyncze odpadki. Co nas bardzo ucieszyło.

Teraz dzięki naszej służbie udało się poprawić krajobraz terenu rekreacyjnego w gminie Andrychów. Link do opisu naszej służby na naszym funpage: https://www.facebook.com/tybryk1DH/posts/3992421364176476

Chcemy aby ten atrakcyjny teren cieszył oko mieszkańców oraz zwierząt zamieszkujący ten las na co dzień.

1 Wielopoziomowa drużyna harcerska "TyBryk"