Czuwam dla Ziemi - Sprzątanie Stumilowego Lasu na Targówku Fabrycznym

Jakub Lasek
05/05/2021
~ 2 min czytania

Targówek Fabryczny to okolice bardzo zaniedbane. Mieszkańcy okolicznych nowych osiedli rozpoczynają starania, aby okolice stały się bardziej przyjazne. Las jest nieco zaniedbany. Połączyliśmy siłę ze stowarzyszeniem, w którym działa tata naszej zuchenki, które kilka dni wcześniej organizowało taką akcję i dało nam znać, że jest jeszcze sporo miejsc do wysprzątania w tamtym rejonie.

Fabułą w jaką wprowadziliśmy zuchy był fakt, że mieszkańcy lasu nie ufają ludziom, ponieważ oni zatruwają ich dom - Las. Zuchy zatem postanowiły odzyskać zaufanie mieszkańców Stumilowego Lasu (Lasu na Targówku Fabrycznym) i posprzątać okolice. Nawiązaliśmy współpracę ze Stowarzyszeniem Mieszkańców - Za Torami, którzy aktywnie działają w tym rejonie. Oni wyposażyli nas w worki na śmieci i wskazali miejsca, które ich zdaniem potrzebują naszej interwencji. Podzieliliśmy się zatem w dwa patrole po 10 osób i ruszyliśmy sprzątać śmieci.

Jest to rejon w którym od niedawna działa nasza gromada dlatego mamy nadzieję, że w ślad za nami pójdą też inni. Stowarzyszenie, z którym współpracowaliśmy zorganizowało podobną akcję kilka dni wcześniej dlatego mamy nadzieję, że zarówno ich jak i nasze wiewiórkowe działania zwróciły uwagę społeczności lokalnej, która doceni nasz wkład i sama też zmobilizuje się do podobnych akcji. Ponieważ nasza gromada niedawno została podzielona na dwie i ta właśnie część gromady przeniosła się z okolic innego lasu w okolice Targówka Fabrycznego zdecydowaliśmy, że to będzie pole naszej stałej służby.

72 WGZ Wiewiórczy szlak