Wspólnie z Urzędem Miasta i Gminy Żerków postanowiliśmy uporządkować miejsce, w którym odbywają się spływy kajakowe i zawody wędkarskie. W ramach akcji Czuwam! dla Ziemi chętnie uporządkowaliśmy ten uroczy zakątek naszej gminy.

Sprzątaliśmy śmieci wzdłuż brzegów Warty w miejscowości Żerków wraz z druhami z OSP, pracownikami urzędu oraz zaangażowanymi w tą inicjatywę ludźmi z pobliskich miejscowości. Myślę, że w ten sposób zachęciliśmy ludzi do tego, że warto dbać o przyrodę żeby w niedalekiej przyszłości miło spędzać czas w takich zakątkach naszego kraju.

Na naszym działaniu zyskała nie tylko społeczność lokalna, ale również i ludzie, którzy chętnie korzystają z możliwości jakie daje to miejsce.

33 Wielopoziomowa Drużyna Harcerska im. M. Kopernika Hufiec ZHP Jarocin Chorągiew Wielkopolska