Od grudnia 2018 roku trwają prace nad nowym systemem ewidencjonowania członków ZHP. Zachęcamy do śledzenia bieżących postępów i działań.

Na platformie Sharepoint w zakładce Zarządzanie i organizacja znajduje się postęp prac nad nowym systemem ewidencyjnym. Zapoznać się tam można ze zrealizowanymi już działaniami, prowadzonymi obecnie pracami i kolejnymi zaplanowanymi etapami. System będzie gotowy początkiem czerwca 2020 roku.

Platformę wykona firma Artin, która współpracuje ze Światowym Biurem Skautowym i stworzyła już system między innymi dla słowackich skautów.

Pierwsze szkolenia z nowej ewidencji mają ruszyć wiosną 2020 roku. We wrześniu 2020 roku nowy system ma całkowicie zastąpić dotychczasowy.

W nowym systemie można już:

• zarejestrować się, zalogować, utworzyć konto użytkownikowi i nadać uprawnienia, zmienić swoje hasło, adres email, zdjęcie i dane osobowe,
  • zobaczyć, stworzyć, przenieść, edytować, wyszukać i usunąć jednostkę harcerską,
  • wybrać status, środowisko, formułę, specjalność, bohatera, numer i nazwę jednostki,
  • dodać informacje kontaktowe i dodatkowe dla jednostki i osoby,
  • wygenerować kod jednostki oraz numer członkowski,
  • dodać rozkaz z linkiem do dokumentu zamieszczonego w innym serwisie, a następnie użyć go w operacjach takich jak np. przeniesienie jednostki czy przypisanie funkcji,
  • wyeksportować swoje dane, wycofać zgodę na przetwarzanie danych,
  • wyeksportować dane jednostek i osób, korzystając z różnych filtrów.

Obecnie trwają prace nad:

• danymi adresowymi jednostek i członków i migracją adresów,
  • przygotowaniem systemu do migracji danych członków,
  • drobnymi zmianami związanymi z migracją i edycją jednostek,
  • drobnymi zmianami związanymi z modułem rozkazów.