Naczelniczka ZHP przekazała na ręce Premiera RP Mateusza Morawieckiego Betlejemskie Światło Pokoju.

Dzisiaj z całą mocą dziękuję tym, którzy to światełko nadziei przekazują. Dziękuję za Wasz wysiłek, serce i uśmiech, z wiarą, że ten rok będzie rokiem, gdzie pożegnamy się z epidemią raz na zawsze.
To światełko nadziei w tym roku przekazywane jest w nietypowy sposób. Nie możemy cieszyć się tym jak zwykle. Dlatego tym bardziej dziękuję Wam, harcerze, że pomagacie innym, ludziom, którzy zostali w samotności – powiedział Premier RP Mateusz Morawiecki.

Tegoroczne przekazania Betlejemskiego Światła Pokoju organizowane są w kameralnym gronie z zachowaniem zasad bezpieczeństwa.

Hasłem towarzyszącym Betlejemskiemu Światłu Pokoju 2020 jest „Światło służby”. Nawiązuje ono do służby pełnionej przez harcerzy i harcerki podczas pandemii COVID-19.