Kiedy ogłoszono stan zagrożenia, chcieliśmy jakoś pomóc naszej lokalnej społeczności. Nasza Chorągiew stworzyła Harcerski Numer Alarmowy, dając nam w ten sposób możliwość niesienia pomocy.

Nasza pomoc polega na bezpiecznym robieniu i dostarczaniu zakupów seniorom. Dzięki temu wierzymy, że pomożemy im uniknąć zakażenia, by nie musieli wychodzić z domów, a tym samym się nie narażali. Dodatkowo nasi harcerze z 10 DH „Iskra” dzielnie szyją w domu i pakują przygotowane przez nich maseczki. Ich odbiorcami jest tak naprawdę całe lokalne społeczeństwo.  Maseczki mają również uchronić przed rozprzestrzenianiem się wirusa.

Serdecznie dziękujemy Stowarzyszeniu Rozwoju Wsi Trygort za przekazanie nam maseczek jednorazowych, które mogliśmy przekazać dalej mieszkańcom. Część rozdaliśmy mieszkańcom, natomiast wiele z nich trafiło do różnego rodzaju instytucji, szpitali i służb mundurowych. Jako harcerze pomagamy lokalnej społeczności przetrwać tą ciężką sytuację.

Hufiec ZHP Węgorzewo