Start Aktualności Pierwsza drużyna harcerska odznaczona Medalem 100. Rocznicy Urodzin Karola Wojtyły

5 marca 2020 roku jako pierwsza w kraju  22 Drużyna Harcerska “Południk” z Starych Kobiałek k. Stoczka Łukowskiego z Hufca ZHP Łuków została odznaczona Medalem 100. Rocznicy Urodzin Karola Wojtyły.

Medal został wręczony w trakcie otwarcia w Muzeum Regionalnym w Łukowie wystawy pamiątek związanych ze Św. Janem Pawłem II.

Drużyna odznaczona została za wspaniałą realizację ogólnopolskiego projektu “Teczka serdecznej pamięci”.

Wspomniany program na 100-lecie urodzin Karola Wojtyły realizuje Główna Kwatera ZHP w porozumieniu ze Społecznym Centrum Dokumentacji Pontyfikatu JP II.