Start > “Parasol” – portal Chorągwi Zachodniopomorskiej ZHP do pomocy w pracy instruktorskiej

fot. Weronika Małachowska

Chorągiew Zachodniopomorska ZHP stworzyła portal internetowy “Parasol”, który ma pomóc kadrze ZHP w pracy z harcerkami i harcerzami oraz pomóc im reagować w trudnych wychowawczo sytuacjach.

Sytuacje trudne zdarzają się zarówno w pracy z gromadą/drużyną, jak i w codziennym funkcjonowaniu w grupie instruktorów, przyjaciół. Czasami trudno się w nich odnaleźć i mimo ogromnej chęci i potrzeby niełatwo znaleźć właściwe rozwiązanie.

Każdemu może wówczas towarzyszyć poczucie bezradności, strachu lub potrzeba wycofania się – czasem intuicyjnie człowiek szuka najlepszych form wsparcia.

Z takiej właśnie potrzeby wspierania powstał portal „Parasol”. Można odnaleźć na nim wiedzę pozwalającą lepiej radzić sobie z trudnościami, jakie mogą spotkać harcerskich podopiecznych oraz każdego instruktora w jego pracy.

Parasol” to portal, który ma pomóc w zrozumieniu sytuacji, w jakiej dana osoba się znalazła, wskazać optymalne sposoby postępowania w sytuacjach trudnych oraz pomóc w poszerzeniu wiedzy na temat sytuacji trudnych w funkcjonowaniu jednostki.

Portal pomocowy “Parasol” powstał w ramach realizowanego przez Chorągiew Zachodniopomorską ZHP projektu “Zachodniopomorskie Podwórka”. Zachęcamy do odwiedzenia portalu pod adresem parasol.zachpom.zhp.pl.