Już za kilka godzin w Warszawie rozpocznie się Gala Dnia Myśli Braterskiej. Kilkadziesiąt wolontariuszy intensywnie przygotowuje wydarzenie, które w tym roku adresowane jest do drużynowych wyróżnionych Listem Pochwalnym Naczelniczki ZHP.

Organizacja każdego dużego przedsięwzięcia wiąże się z wytężoną służbą wolontariuszy, którzy bezinteresownie poświęcają czas i dzielą się umiejętnościami, aby dane wydarzenie przebiegało bez zakłóceń. Od soboty rana w Oranżerii Endorfina, gdzie odbywa się Gala, trwa montaż sceny, odbywają się próby dźwięku i świateł, a ekipa ZHP360 przygotowuje się do transmisji.

To dzięki harcerskiej telewizji Galę DMB oglądać będzie można na żywo na YouTube. Zachęcamy również do śledzenia wydarzenia na Facebooku, gdzie dowiecie się więcej na temat przygotowań i przebiegu Gali.

W Gali DMB, oprócz ponad 140 wyróżnionych drużynowych, wezmą udział komendanci chorągwi, a także przedstawiciele władz ZHP w tym przewodniczący ZHP hm. Dariusz Supeł i naczelniczka ZHP hm. Anna Nowosad.

Mecenasem projektu jest Fundacja PKO Banku Polskiego. ZHP realizuje działania dofinansowane ze środków Rządowego Programu Wsparcia Rozwoju Organizacji Harcerskich i Skautowych na lata 2018-2030.