Pełnoletni harcerze i harcerki pełnią służbę, włączając się do akcji “Czuwam”. Pomagają potrzebującym w czasie pandemii i dzielą się braterstwem. Przeczytajcie historię z serii #lokalnibohaterowie.

W całej Polsce pełnoletni harcerze i pełnoletnie harcerki #ZHP pełnią służbę! Jedną z takich osób jest przewodniczka Kinga Kryńska, która w Hufiec Sulejówek koordynuje zadania związane z szyciem maseczek!

„Wszystko zaczęło się od spontanicznej akcji ze Stołeczni harcerze. Nie myślałam, że ta akcja przerodzi się w coś tak dużego! Jestem pod wielkim wrażeniem zaangażowania harcerzy. Szyć zaczynają nawet te osoby, które nigdy nie siedziały przed maszyną do szycia! To niesamowite! Rozczulające jest także wsparcie osób z zewnątrz organizacji. Szyć zaczynają rodzice harcerzy, pomagają dziadkowie. Coraz częściej odbieram telefony, że ktoś chce przekazać trochę materiału albo, że ma maszynę i chciałby włączyć się akcję. W naszym hufcu uszyliśmy około 2500 maseczek, a w chorągwi ponad 30 000. Wiadomo, że nie chodzi o wynik, ale to pokazuje, że mobilizacji wśród nas jest spora i możemy pełnić wartościową służbę nie wychodząc z domu”.

Dziękujemy za Waszą codzienną służbę!