Pełnoletni harcerze i harcerki pełnią służbę, włączając się do akcji „Czuwam”. Pomagają potrzebującym w czasie pandemii i dzielą się braterstwem. Przeczytajcie historię z serii #lokalnibohaterowie.

„Było dla mnie oczywiste i naturalne, że gdy epidemia dotarła do naszego kraju, gdy ZHP zaczęło organizować służbę, to pierwsze co zrobię, to zapiszę się, żeby pomagać. Jako komendantka hufca było dla mnie naturalne, że pokieruję zespołem wolontariuszy z mojego hufca. Od początku jestem im wdzięczna za każdą godzinę poświęconą na służbę” – mówi druhna Justyna Blukacz z Hufiec ZHP Nowy Sącz z Chorągiew Krakowska ZHP im. Tadeusza Kościuszki.

Druhna Justyna robi między innymi zakupy dla seniorów. „Niezwykłą motywacją jest dla mnie uśmiech seniora, a nieraz wyraz twarzy, wzrok, który mówi »dobrze, że jesteś«. To najlepsze »dziękuję« jakie można otrzymać za pomoc. Zdarzają się też bardziej bezpośrednie podziękowania w stylu: »Na harcerzy zawsze można liczyć«, czy »Nie ma jak harcerze« – i to też daje powera”.