Już po raz 11. zapraszamy do włączenia się w ogólnopolską akcję „Kropla braterstwa”. Oddanie krwi to wymierna forma świętowania Dnia Myśli Braterskiej. Pokażmy, że braterstwo mamy we krwi!

Krew można oddać zarówno indywidualnie, jak i większą grupą. Zastępy i drużyny zachęcamy do wspólnej wyprawy do najbliższej placówki publicznej służby krwi lub do zorganizowania otwartych akcji poboru krwi w swoim środowisku. Polecamy, aby harcerskie wyprawy odbyły się między 17 a 29 lutego, a jeżeli to możliwe 22 lutego.

Akcja pokazuje szczególny wymiar harcerskiego braterstwa oraz pokazuje krwiodawstwo jako formę indywidualnej służby niesionej bezinteresownie na rzecz drugiego człowieka. Pokażmy jak wielu jest nas – krwiodawców w harcerskich mundurach.

Zachęcamy wszystkich, którzy ukończyli 18 lat i spełniają kryteria zdrowotne, by podzielili się cząstką siebie z innymi i poczuli ogromną satysfakcję z ratowania ludzkiego zdrowia i życia. Pamiętajmy, że liczy się każda ilość krwi, a każda grupa krwi jest potrzebna i ważna.

Zachęcamy również do rozpropagowania akcji w swoich środowiskach. Napiszcie notkę z oddawania krwi, wrzucajcie zdjęcia do mediów społecznościowych, a swoje relacje oznaczajcie hasztagiem #kroplabraterstwa2020. Wspólnie stwórzmy mapę harcerskich krwiodawców.

Inspektorat Honorowego Krwiodawstwa – Wydział Wsparcia Specjalnościowego GK ZHP