Jak zorganizować zbiórkę online

Marta Jeżak
24/03/2020
~ 2 min czytania

Ze względu na panującą w Polsce epidemię, zbiórki i spotkania harcerskie przeniosły się do Internetu. Jak dokładnie zorganizować zbiórkę zastępu albo spotkanie zespołu? Zobaczcie, jakie macie narzędzia i jak najlepiej je wykorzystać.

Jak zorganizować zbiórkę przez wideokonferencję ?

Najlepszym narzędziem będzie Microsoft Teams. Aby zorganizować spotkanie, należy posiadać konto w domenie zhp.net.pl, ale uczestniczyć w nim może każdy (dołączając za pomocą dowolnego maila lub linku). Polecamy wam tutorial, z którego dowiecie się, jak zorganizować spotkanie czy zbiórkę online krok po kroku.

Połączyć możecie się też za pomocą telefonów – organizując telekonferencję. Mogą w niej uczestniczyć osoby posiadające numer w dowolnej sieci. Jedna osoba może połączyć się jednocześnie z maksymalnie pięcioma osobami (a te dołączać kolejne - też maksymalnie 5).

Jak zorganizować zbiórkę przez telekonferencję?

  1. Zadzwoń do pierwszego uczestnika konferencji.
  2. Kliknij „dodaj" na ekranie swojego telefonu i wybierz kontakt, do którego chcesz zadzwonić (w tym czasie pierwsza rozmowa zostanie zawieszona). Gdy uzyskasz połączenie, wybierz klawisz „3" lub przycisk „scal połączenia".
  3. Jeśli chcesz dołączyć kolejnych uczestników, powtarzaj krok drugi.

Jeżeli chcecie porozmawiać w większym gronie osób, zorientujcie się, jak to wygląda w waszej sieci. Większość z nich oferuje możliwość zarezerwowania wirtualnego pokoju, a następnie zaproszenie za pomocą wiadomości SMS.

Zachęcamy was do kontynuacji realizowanego programu waszych zastępów, drużyn i zespołów w formie internetowej.