Betlejemskie Światło Pokoju jest już w Polsce

ZHP
13/12/2020
~ 1 min czytania
fot. Michał Wiraszka

Naczelniczka ZHP hm. Anna Nowosad, zastępca naczelniczki ZHP hm. Karol Gzyl i wiceprzewodnicząca ZHP hm. Dorota Całka odebrali od słowackich skautów na Łysej Polanie Betlejemskie Światło Pokoju. Wkrótce zostanie ono przekazanie reprezentacjom z poszczególnych województw.

Już od 30 lat Betlejemskie Światło Pokoju trafia do Polski, a następnie niesione rękoma harcerek i harcerzy Związku Harcerstwa Polskiego dociera na wigilijne stoły tysięcy Polek i Polaków.

Hasłem towarzyszącym tegorocznej edycji Betlejemskiego Światła Pokoju jest "Światło służby". Nawiązuje ono do pomocy, którą niosą harcerki i harcerze w dobie pandemii koronawirusa.

Dzisiejsze przekazanie na Łysej Polanie odbyło się w kameralnych gronie z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. Harcerki i harcerze przekazując Światło pamiętać będą o noszeniu maseczek, zachowywaniu dystansu oraz postępować zgodnie z rekomendacjami sztabu ds. sytuacji nadzwyczajnych ZHP.

Akcję Betlejemskiego Światła Pokoju 2020 dofinansowano ze środków Rządowego Programu Wsparcia Rozwoju Organizacji Harcerskich i Skautowych na lata 2018-2020.