47. Wiatraczek znów się zakręcił - chociaż nieco inaczej

Chorągiew Kielecka ZHP
16/07/2020
~ 2 min czytania
I znów się kręcił! Chorągiew Kielecka ponownie przeprowadziła 47. Międzynarodowy Harcerski Festiwal Kultury Młodzieży Szkolnej. Tym razem w związku z pandemią Wiatraczek kręcił się jednak nieco inaczej. Trwają warsztaty artystyczne w Kielcach i całej Polsce, koncerty online, spektakl taneczny oraz gra miejska. Kiedy? Tradycyjnie w lipcu – w tym roku w terminie 9-19 lipca. Międzynarodowy Harcerski Festiwal Kultury Szkolnej to wydarzenie z zakresu edukacji kulturalnej i artystycznej, tak więc na pierwszym miejscu zawsze jest sporo pracy i rozwoju, choć nie tylko. Dlatego w tym roku uczestnicy mają możliwość wziąć udział w warsztatach artystycznych w kilku modułach:
  • Wiatraczku Świętokrzyskim - czyli warsztatach wokalnych i tanecznych w Kielcach dla mieszkańców województwa świętokrzyskiego;
  • Wiatraczku w podróże po Polsce - czyli warsztatach wokalnych i tanecznych dla zespołów z różnych części Polski prowadzonych w miejscach ich zajęć;
  • Wiatraczku na świecie - warsztatach online skierowanych dla zespołów poza granicami naszego kraju.
Dodatkowo odbywają się koncerty online oraz spektakl taneczny!

Jeśli przypadkiem jesteście w Kielcach możecie spróbować swoich sił w Grze Miejskiej "Zakręceni na Kielce". Zobaczcie regulamin oraz mapę na stronie: https://www.wiatraczek.pl/gra/ Ciekawym wydarzeniem, które może Was zainteresować jest także podsumowanie 47. Międzynarodowego Harcerskiego Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej - Akcja Największy Zespół ROCKowy On-Line. Będziemy zarażać miłością do rocka i wspólnie wykonamy utwór "Chcemy być Sobą", "Kocham Wolność" oraz "Teksański", a później wystąpią świętokrzyskie zespoły rockowe. Informacje o NZR znajdziecie na stronie: https://www.wiatraczek.pl/nzr/

Serdecznie zapraszamy na wakacje z kulturą - w tym roku On-Line!