Jeśli chcesz być blisko globalnego wydarzenia WAGGGS i nawiązać kontakt z uczestnikami i uczestniczkami z całego świata, masz teraz szansę. Szukamy wolontariuszek i wolontariuszy, którzy będą wspierać działanie polskiego centrum JLS, jednego z 20 na całym świecie.

Juliette Low Seminar (JLS) jest światowym wydarzeniem WAGGGS, służy kształceniu kadry organizacji członkowskich. W roku 2019 odbędzie się w dniach 14-20 listopada równocześnie w 20 miejscach na świecie – jednym z tych miejsc jest Harcerski Ośrodek Morski w Pucku. Tegoroczna edycja JLS jest poświęcona wdrażaniu nowego modelu liderskiego WAGGGS (mogli o nim usłyszeć między innymi uczestnicy i uczestniczki konferencji Kobieta-Skautka-Harcerka w Bydgoszczy).

W Seminarium Juliette Low w Pucku weźmie udział ponad 40 osób ze wszystkich regionów WAGGGS, między innymi z Filipin, Hiszpanii, Irlandii, Japonii, Libanu, Sierra Leone, Tanzanii i USA, także z Polski. Polski „hub” jest obsługiwany przez polską kadrę, zajęcia prowadzone będą przez międzynarodowy zespół. Szefową polskiego „hubu” jest komisarka zagraniczna ZHP phm. Monika Grądecka.

Osoby zainteresowane dołączeniem do zespołu organizacyjnego na co najmniej 3 dni w okresie od 11-21 listopada (im dłużej tym lepiej) proszone są o wypełnienie ankiety personalnej do 23 października 2019 r.

Oferta jest adresowana do pełnoletnich członkiń i członków ZHP z co najmniej otwartą próbą przewodnikowską, którzy potrafią swobodnie porozumieć się w języku angielskim w codziennych sprawach. Mile widziane doświadczenie w kontaktach międzynarodowych – skautowych. Należy wypełnić prosty formularz. O zakwalifikowaniu będzie decydować między innymi kolejność zgłoszeń, radzimy więc nie zwlekać z podjęciem decyzji.

Oferujemy zakwaterowanie i wyżywienie na czas pobytu w Pucku oraz udział w kosztach podróży w zależności od czasu zaangażowania w obsługę projektu (osoby dojeżdżające na dłużej mogą liczyć na częściowy lub całkowity zwrot kosztów podróży zgodnie z indywidualnym ustaleniem z organizatorami).

W razie wątpliwości i pytań można się kontaktować z Wydziałem Zagranicznym GK pod adresem [email protected], tel. 695 920 062.