1 października hm. Grzegorz Woźniak wspólnie z hm. Grzegorzem Bazydlo byli gośćmi Pani Marszałek Województwa Lubuskiego – Elżbiety Anny Polak.

Spotkanie było okazją do porozmawiania o aktualnej sytuacji, w jakiej znajduje się Chorągiew Ziemi Lubuskiej ZHP, zarówno pod względem prawnym, jak i finansowym. Nie zabrakło także czasu na prezentację realizowanych przedsięwzięć, a także planów na najbliższą przyszłość. Jednym z wiodących tematów spotkania było otwarcie Harcerskiego Centrum Rozwoju, które odbyło się w ubiegłą sobotę w Zielonej Górze. Nasi przedstawiciele zaprezentowali plan rozwoju Centrum oraz podziękowali za list, jaki z tej okazji do lubuskich harcerzy skierowała Pani Elżbieta Anna Polak.

Pani Marszałek podkreśliła, że nowa perspektywa unijna otwiera nowe możliwości współpracy w ramach priorytetu: „Region silny społecznie, region bliżej obywatela”. Marszałek przedstawiła także inne możliwości wsparcia naszych działań oraz możliwe typy projektów.

Tradycją już stało się, że sprzymierzeńcy lubuskiego harcerstwa otrzymują od nas symbol chorągwi, czyli naszą chustę harcerską z nowym logo Chorągwi Ziemi Lubuskiej ZHP. Pani Marszałek otrzymując chustę podkreśliła, że zarówno sama chusta, jak i nowe logo idealnie wpisują się w tożsamość województwa lubuskiego.

autor: Bartłomiej Walkowski
Pełnomocnik Kuratora Sądowego