Start Aktualności Hufiec ZHP Nowy Dwór Mazowiecki odznaczony medalem świętego Jana Pawła II

Hufiec ZHP Nowy Dwór Mazowiecki odznaczony medalem świętego Jana Pawła II

Hufiec ZHP Nowy Dwór Mazowiecki odznaczony medalem świętego Jana Pawła II

22 września 2018 roku na apelu, który rozpoczynał nowy rok harcerski, Hufiec ZHP Nowy Dwór Mazowiecki został odznaczony medalem świętego Jana Pawła II za ujęcie w swoim programie wychowawczym elementów pamięci o naszym papieżu.

Społeczne Centrum Dokumentacji Pontyfikatu Jana  Pawła II postanowiło w roku 40. rocznicy wyboru Św. Jana Pawła II na Stolicę Piotrową, w 13. rocznicę Jego odejścia do Domu Pana, a także w perspektywie 100. rocznicy urodzin Karola Wojtyły ustanowić odznaczenie Stowarzyszenia p.n. “Medal Św. Jana Pawła II”. Jest to pierwsze  tego typu odznaczenie ze wstążką i baretką, które jest nadawane z okazji określonych rocznic związanych ze świętym Janem Pawłem II. Medal przyznawany jest za zasługi w upamiętnianiu pontyfikatu naszego papieża.