Wydział Inspiracji i Poradnictwa GK ZHP z niezmierną przyjemnością ogłasza wyniki  pierwszego Turnieju Zastępów i Gromad.

Zakończyła się pilotażowa edycja Turnieju, w którym Zastępy Zastępowych i gromady z całej Polski miały możliwość sprawdzenia swoich umiejętności i pomysłowości. Najbardziej pracowite zastępy/gromady wykonywały różnorakie zadania w 3 etapach (jesiennym, zimowym i wiosennym), dodatkowe punkty uzyskały także za posiadanie własnego proporca/totemu.

Serdecznie gratulujemy! Jednocześnie informujemy, że poza nagrodami dla najlepszych zastępów i gromad (ujętych w klasyfikacji generalnej) przygotowaliśmy upominki dla wszystkich, którzy wykonywali zadania turniejowe.

Pełne zestawienie możecie znaleźć na stronie Turnieju Zastępu i Turnieju Gromad.

Turniej Zastępów i Gromad to kilkuletnia propozycja, która stawia w szranki harcerskie zastępy, usprawniając ich pracę, motywując do ciągłego rozwoju i promując przy okazji kierunki programowe ZHP. Turniej potrwa od 2014 do 2018 roku, każda z jego edycji rozpoczynać się będzie w październiku. Trzy etapy – jesienny, zimowy i wiosenny składają się na rok harcerski pełny nowych wyzwań, ciekawych zadań i współzawodnictwa ze środowiskami z całej Polski.

Wyniki-Turnieju-Zastępow-i-Gromad