Prezydent RP Andrzej Duda wspiera kandydaturę Jamboree 2023

Tomasz Fliszkiewicz
18/11/2015
~ 1 min czytania
fot. 23/10/2015 Warszawa Palac Prezydencki Prezydent RP Andrzej Duda podczas nagrania oredzia przedwyborczego Fot. Piotr Molecki/KPRP UWAGA!!!! Zdjecia pochodzace z oficjalnego serwisu fotograficznego Kancelarii Prezydenta RP moga byc wykorzystywane jedynie w celu ilustrowania materialów, dotyczacych dzialan Prezydenta RP. Jakakolwiek ingerencja w integralnosc zdjecia - w tym kadrowanie czy obróbka graficzna - jest niedozwolona. Wszelkie wykorzystywanie zdjec pochodzacych z oficjalnego serwisu fotograficznego Kancelarii Prezydenta RP w celach komercyjnych lub w materialach o charakterze politycznym jest zabronione. Publikacja lub kontekst wykorzystania zdjecia nie moze naruszac dobrego imienia Rzeczpospolitej Polskiej, Prezydenta RP, Jego Rodziny i Kancelarii Prezydenta. Publikujacy zdjecia zobowiazuje sie do podpisania ich autora oraz zródla ich pochodzenia.
Prezydent RP Andrzej Duda, pragnąc wesprzeć starania ZHP w Światowej Organizacji Ruchu Skautowego o prawo zorganizowania Światowego Jamboree Skautowego 2023, zdecydował o przyjęciu zaproszenia do przewodniczenia Komitetowi Honorowemu Kandydatury ZHP jako gospodarza dwudziestej piątej edycji tego ważnego dla międzynarodowego ruchu skautowego wydarzenia. Pan Prezydent wyraził przekonanie, że odbywające się cyklicznie w różnych krajach wielkie święto skautingu, byłoby dla Polski znakomitą okazją do promocji oraz zaprezentowania uczestnikom zlotu bogatej historii i wielkiego dorobku polskiego harcerstwa. Działania Związku Harcerstwa Polskiego, które mają na celu uzyskanie na Światowej Konferencji Skautowej prawa do organizacji w Gdańsku w 2023 r. Światowego Jamboree Skautowego wspiera komitet honorowy, w skład którego wchodzą wszyscy byli Prezydenci Rzeczypospolitej Polskiej – Lech Wałęsa, Aleksander Kwaśniewski i Bronisław Komorowski oraz byli premierzy rządu – przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk i Ewa Kopacz. W dniu objęcia urzędu przez Beatę Szydło naczelnik ZHP zwróciła się do Pani Premier o wejście w skład komitetu honorowego.