Jeśli jesteś instruktorem działającym w referacie, innym zespole metodycznym lub samodzielnie wspierasz jednostki wędrownicze z poziomu chorągwi lub centralnego, spakuj plecak i spotkaj się z nami na Wiosennej Wędrówce Metodyków Wędrowniczych! Coroczna wymiana doświadczeń i okazja do wzajemnej inspiracji pozwoli nam na nowo zapalić w sobie iskierkę do działania, a także wypracować rekomendacje do zmian w metodyce i kształceniu.
Wyjątkiem są osoby z chorągwi, w których nie ma zorganizowanego wsparcia metodyki wędrowniczej i są metodykami, którzy myślą o szerszym wspieraniu, nie tylko jednostek wędrowniczych ze swojego hufca – was również zapraszamy!

Kto organizuje? Wydział Wędrowniczy Głównej Kwatery ZHP

Kiedy? 15-17 marca 2024
Planowane rozpoczęcie o 19:00 w piątek, zakończenie o 12:00 w niedzielę.

Gdzie? Stanica Buczyna, Gajowa, 63-700 Osada Helenopol, koło Krotoszyna, woj. Wielkopolskie.

Ile wynosi DSCZ? 70 zł (dzięki dofinansowaniu z ROHIS)

Gdzie należy wpłacić składkę zadaniową?
Rachunek bankowy Głównej Kwatery ZHP nr 98 1140 1010 0000 5392 2900 1007
Tytułem: DSCZ Wiosenna Wędrówka Metodyków Wędrowniczych – imię i nazwisko

Termin zgłoszeń i wpłat? 6 marca 2024

Co zapewniamy?
– wyżywienie na 2 kolacje, 2 śniadania, obiad + poczęstunek
– zakwaterowanie na łóżkach (we własnych śpiworach)
– program instruktorski oparty o wędrówkę oraz zwiedzanie okolicznych atrakcji

Co trzeba pokryć samemu?
– dojazd

Istnieje możliwość w niedzielę po wędrówce (po 12:00) dodatkowej wycieczki dla chętnych do lokalnego Muzeum Bombek (za opłatą wejścia 16 zł).

Liczba miejsc ograniczona do 35 uczestników.

Celem spotkania jest poruszenie najważniejszych tematów oraz oczekiwań od referatów i metodyków wędrowniczych z całej Polski, a także ich zgłębienie. W tym roku uczestnicy będą mieli szansę wypracować wstępne rekomendacje dotyczące zmian metodyki, kształcenia i SPzK.

Do zobaczenia,
Wydział Wędrowniczy!