Członkowie Wydziału Wychowania Ekonomicznego

hm. Paweł Marciniak

Realizuje swoje pasje w kształceniu oraz tworzeniu programu. Pełnił różne funkcje od poziomu drużynowego, komendanta szczepu aż do członka władz na poziomie hufca i chorągwi a także przez pewien czas Skarbnika ZHP. Swoją instruktorską aktywność realizuje także jako instruktor Chorągwianej Szkoły Instruktorskiej "Iliminacja", gdzie współtworzy kursy Wood Badge oraz kierując Wydziałem Wychowania Ekonomicznego Głównej Kwatery ZHP.

Angażując się w tworzenie nowego Systemu Instrumentów Metodycznych, zadbał o wyposażenie go w propozycje z zakresu wychowania ekonomicznego.

Zawodowo związany z biznesem, w szczególności z obszarem finansów, zarządzania oraz etyki.

Pasje to: żeglarstwo, nie tylko śródlądowe, więc także wynikające stąd podróże i turystyka, orienteering, a także psychologia.

Instruktorskie/harcerskie przesłanie (credo):
"Jeśli możesz coś zrobić lub marzysz, że mógłbyś to zrobić, zabierz się za to. Odwaga ma w sobie moc geniuszu"
- Johann Wolfgang Goethe

hm. Natalia Stawska

Zastępczyni Kierownika Wydziału ale także Szefowa Zespołu Wood Badge GK ZHP, instruktorka SI "Iluminacja" Chorągwi Stołecznej, gdzie organizuje kursy podharcmistrzowskie w formule Wood Badge. W Wydziale Wychowania Ekonomicznego wykorzystuje swoje doświadczenie instruktorskie na funkcjach wychowawczych oraz kompetencje psychologa. Zajmuje się komunikacją i promocją działań Wydziału, a także koordynacją wyjazdów na warsztaty.

Zawodowo ma doświadczenie pracy w korporacji, jednak aktualnie prowadzi własną działalność gospodarczą jako psychoterapeutka. Interesuje się storytelligiem i tworzeniem gier szkoleniowych.

phm. Adam Olbrycht

Zastępca kierownika Wydziału ale także skarbnik hufca. Na harcerskim szlaku pełnił różne funkcje na szczeblu drużyny, szczepu, hufca i chorągwi. Zawodowo zajmował się posprzedażową obsługą klientów korporacyjnych, wdrażaniem systemów bankowych, księgowością i rachunkowością w bankach komercyjnych. Ostatnio postanowił się przebranżowić i pracuje jako analityk IT.  W chwilach wolnych uprawia sporty, czyta książki i zwiedza okolice bliższe i dalsze.

phm. Anna Wichtowska

Komendantka hufca Warszawa-Wola. Była drużynową, a następnie komendantką szczepu, członkinią KSI i namiestniczką starszoharcerską hufca. Jest instruktorką Wydziału Wychowania Ekonomicznego przy Głównej Kwaterze ZHP od początku jego istnienia.

Zawodowo związana z instytucjami finansowymi. Przez 13 lat pracowała w towarzystwie ubezpieczeniowym, aktualnie pracuje w jednym z największym banków na świecie jako specjalistka ds. ubezpieczeń.

W wolnych chwilach uwielbia chodzić po górach. 

phm. Sebastian Gorgurewicz

Instruktor w stopniu podharcmistrza, obecnie Przewodniczący Komisji Rewizyjnej Hufca Grójec oraz Członek Wydziału Wychowania Ekonomicznego GK.

Absolwent germanistyki oraz finansów i rachunkowości. Na co dzień pracuje w międzynarodowej korporacji z branży nieruchomości, gdzie kieruje działem księgowym ds. zobowiązań. Dba o jakość dostarczanych usług, przy jednoczesnym wdrażaniu rozwiązań usprawniających funkcjonowanie procesów. Codzienny kontakt z klientami, członkami zespołu i współpracownikami, pochodzącymi z kilkunastu krajów, stanowi dla niego możliwość doświadczenia wielokulturowości, będącej nierozerwalną cechą współczesnych organizacji.

Wolne chwile spędza na zwiedzaniu, poznawaniu innych krajów, czytaniu i spacerach ze swoim czworonożnym przyjacielem. 

hm. Jacek Kocerka

Instruktor hufca Warszawa-Żoliborz. Podczas harcerskiej drogi był wiele lat przybocznym i drużynowym, później członkiem hufcowej i chorągwianej komisji rewizyjnej. Obecnie, poza działalnością w Wydziale Wychowania Ekonomicznego,  jest także wiceprzewodniczącym hufcowej komisji stopni instruktorskich.

Zawodowo Jacek jest ekonomistą, ukończył Wydział Nauk Ekonomicznych UW oraz podyplomowe studia na Wydziale Prawa i Administracji UW. Od ponad dekady pracuje w banku centralnym, pełniąc obecnie kierowniczą funkcję w jednym z kluczowych departamentów analitycznych banku. Jego zawodowa praca koncentruje się na próbach zrozumienia mechanizmów funkcjonowania gospodarki, ich przyczyn i konsekwencji dla prowadzenia polityki gospodarczej kraju. Jacek jest autorem publikacji naukowych i cenionym ekspertem międzynarodowym z obszaru statystyki makroekonomicznej. 

Lekka atletyka (trening do 400m w szczególności), ale również inne aktywności na otwartym powietrzu, w górach czy na morzu, są ulubionymi sposobami spędzania wolnego czasu.

hm. Artur Brzyski

Wieloletni Komendant i współzałożyciel Kręgu Instruktorów i Starszyzny Niezbędnik.

Dotychczas w ZHP: członek różnych ciał na wszystkich poziomach ZHP między innymi: członek RN, referatu Starszoharcerskiego Chorągwi, przewodniczący i członek HKSI,  skarbnik Hufca.

Od początku w Wydziale Wychowania Ekonomicznego przy Głównej Kwaterze ZHP.

Wykształcenie: dr nauk technicznych PAN, mgr ekonomii SGH, pedagogika podyplomowo.

Dotąd zawodowo:  kontroling handlowy, planowanie i analiza finansowa w międzynarodowej korporacji.

Mąż instruktorki, ojciec instruktora i instruktorki ZHP.Lubi poznawać nowe miejsca na co przeznacza trochę czasu, morsuje od czasów kiedy to słowo kojarzyło się tylko i wyłącznie z nazwą zwierzęcia. Uwielbia polską muzykę undergroundową.

Jest mu znany problem chorób rzadkich. Aktywnie walczy z mukowiscydozą.

phm. Adrian Gorzkowski

Pełnione funkcje:

  • Członek ZKK Hufca Starachowice
  • Instruktor ds. administrowania informatycznego
    Wydziału Wsparcia Specjalnościowego GK ZHP
  • Instruktor wydziału IT GK ZHP

Wieloletni kwatermistrz wydarzeń na różnych szczeblach organizacji.
Człowiek od informatyczno-graficznych spraw.

W Wydziale Wychowania Ekonomicznego bezpośrednio zaangażowany w działania promocyjne oraz IT.

Student zarządzania o specjalności zarządzanie bezpieczeństwem.
Zawodowo specjalista ds. eksploatacji i wdrożeń systemów informatycznych oraz koordynator projektów.
Prywatnie freelancer (Informatyka/Grafika/DTP/Fotografia) oraz miłośnik hamakowania i bushcraftu.

phm. Błażej Peta

Instruktor Hufca Lębork z Chorągwi Gdańskiej.
Były drużynowy 10 Łebskiej Drużyny Starszoharcerskiej “Leśni Łowcy”, obecnie członek Wydziału Wychowania Ekonomicznego. W harcerstwie najbardziej lubi to, że przez dobrą zabawę można w przystępy sposób przekazywać harcerzom przydatną wiedzę i umiejętności. Dlatego tworzenie programu, wymyślanie gier i ich wcielanie w życie to jedne z jego ulubionych zajęć. Tematy ekonomiczne zawsze go interesowały dlatego w wolnych chwilach stara się pogłębiać wiedzę czytając artykuły i inne ciekawe treści, które można wykorzystać w instruktorskiej pracy. Na co dzień studiuje chemię na Uniwersytecie Warszawskim i zdobywa doświadczenie jako chemik organik pracując w laboratorium. Czasem także znajdzie trochę wolnego czasu na pasję jaką jest fotografia.

hm. Piotr Wieczorek

Instruktor Hufca Wrocław-Południe działający w Kręgu Instruktorskim BUMERANG oraz Harcerskim Klubie Specjalnościowym Dolnośląscy HarcKREWniacy. Członek Komisji Rewizyjnej Hufca i były drużynowy drużyny harcerskiej.  W programy m.in. kursów przewodnikowskich wplata elementy edukacji ekonomicznej i techniki harcerskie z wykorzystaniem zasad ochrony środowiska. Zawodowo trener, specjalista ds. rachunkowości, umów i aktów prawnych, kontroler, autor literatury fachowej dla m.in. dla księgowych współpracujący z Wydawnictwem C.H. Beck i grupą INFOR. Oprócz harcerstwa pasjonat poezji i autor książek "Nie-myśl!" (z wierszami) oraz "Ajforyzmy"
(z aforyzmami) - podpisuje swoje utwory jako ajpiotr.

hm. Agata Trzcińska

Instruktorka Hufca Warszawa Praga Południe. Przez wiele lat prowadziła gromadę zuchową, pełniła także szereg innych funkcji: zastępczyni komendanta Hufca, członkini KSI, członkini Komisji Rewizyjnej Hufca czy też członkini hufcowego Zespołu Kształcenia.

Jest doktorem nauk społecznych w zakresie psychologii oraz magistrem ekonomii. Pracuje naukowo na Wydziale Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego. Od wielu lat bada zachowania i postawy ekonomiczne dzieci i młodzieży. Wyniki swoich badań publikuje w międzynarodowych czasopismach naukowych a także prezentuje na licznych konferencjach. W wolnych chwilach żegluje, nurkuje lub wspina się.

hm. Iwona Pyza

Instruktorka Hufca ZHP Warszawa-Mokotów. Członkini Komisji Stopni Instruktorskich oraz Sądu Harcerskiego, pełnomocniczka HALiZ.

W instruktorskiej podróży pełniła funkcje w drużynie, w szczepie jako kwatermistrzyni, w hufcu jako skarbniczka, członkini i przewodnicząca komisji rewizyjnej. Na szczeblu centralnym uczestniczy w pracach zespołu opracowującego harcerskie dokumenty. 

Zawodowo jest związana z branżą farmaceutyczną w charakterze analityka danych sprzedażowych i efektywności przedstawicieli.

Czas wolny spędza czytając książki, podróżując po Polsce i świecie. Uwielbia jeździć na rowerze.

WSPÓLNIE DLA HARCERSKIEJ MISJI

Twoje wsparcie, nasza siła!

Numer konta do darowizn na rzecz ZHP

22 1140 1010 0000 5392 2900 1017

CZY WIESZ, ŻE...

Drużynowi ZHP przepracowują społecznie łącznie 8 mln godzin w ciągu roku. Jeżeli przeliczyć to na złotówki, wartość pracy wolontariackiej wyniosłaby 136 mln zł.
Czuwaj! Zauważyłeś coś co można poprawić?
Nasza strona internetowa jest naszym obozowiskiem w wirtualnym świecie, zbieranie feedbacku jest jak zbiórka przy ognisku, gdzie każdy może podzielić się swoimi przemyśleniami i pomysłami.Jeśli widzisz coś co można poprawić to proszę kliknij ikonkę feedbacku z prawej strony ekranu i prześlij naszemu zespołowi feedback. Pomoże nam to w rozwoju całego serwisu!
Skip to content