"BĄDŹ GOTÓW"
SŁUŻBA ZHP NA RZECZ POWODZIAN

Służba ZHP na rzecz powodzian – materiały dla zuchów

 

Druhno Drużynowa! Druhu Drużynowy! 

Zuchy będą raczej wiedziały, co się dzieje w południowo-zachodniej w Polsce. Mogą zadawać dużo pytań, więc dobrze być przygotowanym na takie, ewentualne, być może trudne pytania. Wysłuchaj ich z uważnością. Odpowiadaj prostymi słowami i zdaniami. Zapewnij o solidarności i działaniu osób dorosłych. By lepiej przygotować się odpowiedzi na te pytania zapraszamy do zapoznania się z materiałami "Czuwam dla siebie" .

Ale nie tylko pytania, dziecięca wyobraźnia w takich sytuacjach może stworzyć w głowie zucha mnóstwo gotowych pomysłów, jeśli chodzi o formę pomocy. Nie zawsze będą to realne pomysły, ale nie lekceważ gotowości dzieci do pomocy, przekuj tę cnotę w odpowiednią stronę. Bądź gotów na realne, bezpieczne formy pomocy i działania, w których Twoje zuchy będą mogły wziąć udział. 

Sprawdźcie czy zainteresowanie, pytania, czy sytuacja w drużynie wymaga podjęcia tematu związanego z sytuacją kryzysową na południu Polski. Jeśli czujecie, że to potrzebne - zmiana planów nie będzie niczym złym! To potrzebna odpowiedź na zaistniałą sytuację! 

ZUCHOWA SKARBONKA

Możecie stworzyć skarbonkę, w której zbierzecie przekazane przez zuchy pieniądze. Kadra może wtedy je przel np. na wybraną w Kręgu Rady instytucję działającą na terenie dotkniętym powodzią. Jeśli chcecie zbierać rzeczy - sprawdźcie koniecznie co jest potrzebne i zanieście je do najbliższej zbiórki.  

ZUCHOWE TROPY

By zwiększyć poczucie bezpieczeństwa zuchów można podjąć tropy: 

  • Ratownicy/Ratowniczki 
  • Wodnik Szuwarek 
  • Mistrzowie/Mistrzynie Emocji (materiały do realizacji tropu mistrz emocji znajdziecie również w materiałach "Czuwam dla siebie".

Więcej o tym jak realizować tropy znajdziecie na stronie. Wymagania, opis i wskazówki znajdują się w programach tropów zuchowych.

WSPÓLNIE DLA HARCERSKIEJ MISJI

Twoje wsparcie, nasza siła!

Numer konta do darowizn na rzecz ZHP

22 1140 1010 0000 5392 2900 1017

CZY WIESZ, ŻE...

Corocznie w obozach harcerskich bierze udział ponad 85 000 osób.
Czuwaj! Zauważyłeś coś co można poprawić?
Nasza strona internetowa jest naszym obozowiskiem w wirtualnym świecie, zbieranie feedbacku jest jak zbiórka przy ognisku, gdzie każdy może podzielić się swoimi przemyśleniami i pomysłami.Jeśli widzisz coś co można poprawić to proszę kliknij ikonkę feedbacku z prawej strony ekranu i prześlij naszemu zespołowi feedback. Pomoże nam to w rozwoju całego serwisu!
Skip to content