„Szlakami Kozaków” to coroczna impreza organizowana przez Narodową Organizacją Skautów Ukrainy (NOSU) wspólnie z kijowskim ośrodkiem pomocy społecznej da dzieci, młodzieży i rodzin, dająca skautom, wędrownikom, wolontariuszom i młodym liderom możliwość wzajemnego poznania się, zdobycia nowych umiejętności oraz rozwijania własnej kreatywności.

Zlot odbędzie się w pobliżu Korsunia, 135 km od Kijowa — nad rzeką, w niedużym lesie otoczonym polami.

Termin: 5–9 maja 2016 r.

Wiek uczestników: 12+

Każdego roku zlot przyciąga około 1000 skautów i wolontariuszy z całej Ukrainy. W ciągu 5 dni prowadzą oni aktywne życie obozowe, pełne gier, zadań, warsztatów i wyzwań.

Wpisowe wynosi 1450 UAH (około 55 EUR). Obejmuje zakwaterowanie (namioty, śpiwory i karimaty), wyżywienie (3 posiłki dziennie), pamiątki ze zlotu (opaska na rękę lub t-shirt i znaczek), udział w zajęciach oraz transport z Kijowa na miejsce zlotu i z powrotem. Uczestnicy muszą dodatkowo opłacić dojazd do Kijowa i ubezpieczenie kosztów leczenia.

Termin zgłoszeń upływa 16 kwietnia 2016 r.

Wszelkie pytania oraz zgłoszenia uczestników należy kierować do komisarki zagranicznej NOSU Niki Gorovskiej (po angielsku, rosyjsku lub ukraińsku) na adres e-mail [email protected] lub za pośrednictwem FaceBooka www.facebook.com/nika.gorovska

UWAGI:

1. Kijów i okolice (w tym Korsuń) są spokojne i bezpieczne. Działania wojenne na Ukrainie są prowadzone 800 km od miejsca zlotu.
  2. Warunki na zlocie, szczególnie kwestie sanitarne i żywieniowe, są dość spartańskie, ale atmosfera imprezy i gościnność gospodarzy rekompensują wszelkie niewygody.
  3. W razie pytań i wątpliwości można również napisać na adres Pełnomocnika Komendanta Chorągwi Gdańskiej ds. zagranicznych: [email protected]

foto: Daria Chekurova