Ile kosztuje harcerstwo?

Składki

Jeśli chcesz dowiedzieć się o tym ile wysoki składka członkowska i na co jest wykorzystywana, koniecznie zajrzyj tutaj.

Jak finansuje się harcerstwo?

• Poprzez 1,5% podatku dochodowego – ZHP jest organizacją pożytku publicznego;
  • Poprzez akcje zarobkowe i zbiórki publiczne;
  • Pozyskując sponsorów;
  • Organizując kursy i szkolenia dla osób spoza organizacji;
  • Biorąc udział w konkursach grantowych.

Mundury

Nosząc mundur harcerski, członek ZHP identyfikuje się z organizacją, do której przynależy. Reprezentując swoją drużynę, buduje wizerunek całego harcerstwa, dlatego tak ważne jest, aby mundur był jak najszybciej w pełni i dobrze skompletowany.

Ceny mogą różnić się w poszczególnych sklepach - składnicach harcerskich. Przedstawione ceny zostały opracowane na podstawie artykułów zawartych na stronie skladnica.4zywioly.zhp.pl, stan na dzień 23.03.2023.

• Nakrycia głowy: furażerka: 32 zł; beret: 41 zł; rogatywka: 55 zł
  • Koszula mundurowa: 159 zł
  • Naramienniki: 4 zł
  • Chusta: 8,50 zł
  • Pierścień: 5,00 zł
  • Spódnice/spodnie: spódnica mundurowa: 99 zł; spodnie mundurowe damskie: 119 zł; spodnie mundurowe męskie: 119 zł
  • Pas: parciany: 32 zł; skórzany: 55 zł
  • Getry: 15,90 zł

Koszt obozu

Obóz harcerski i kolonia zuchowa to najlepsze formy spędzania wakacji. Program dnia pozwala dziecku wykorzystać czas maksymalnie na świetną zabawę i naukę poprzez działanie, a wykwalifikowana kadra dba o bezpieczeństwo i różnorodność zajęć.

W skład kosztów obozu wchodzą najczęściej:

• zakwaterowanie,
  • wyżywienie (4 posiłki dziennie),
  • opieka medyczna ,
  • koszt realizacji programu,
  • ubezpieczenie,
  • transport.

Przeważnie ceny obozów mieszczą się w granicach od 700 zł do 1300 zł.

Koszt rajdów, biwaków

Rajdy i biwaki harcerskie to trwające kilka dni wyjazdy, które w ciągu roku pozwalają na uatrakcyjnienie realizowanego programu. Zwiększają one możliwości na praktyczne wykorzystanie wiedzy zdobywanej na zbiórkach. Rajdy i biwaki są jednym z najlepszych sposobów na zintegrowanie drużyny, a co za tym idzie – polepszenie komfortu pracy i rozwoju każdego harcerza.

Koszt biwaków trwających 2-3 dni zaczyna się już od kilkudziesięciu złotych.

WSPÓLNIE DLA HARCERSKIEJ MISJI

Twoje wsparcie, nasza siła!

Numer konta do darowizn na rzecz ZHP

CZY WIESZ, ŻE...

Drużynowi ZHP przepracowują społecznie łącznie 8 mln godzin w ciągu roku. Jeżeli przeliczyć to na złotówki, wartość pracy wolontariackiej wyniosłaby 136 mln zł.
Czuwaj! Zauważyłeś coś co można poprawić?
Nasza strona internetowa jest naszym obozowiskiem w wirtualnym świecie, zbieranie feedbacku jest jak zbiórka przy ognisku, gdzie każdy może podzielić się swoimi przemyśleniami i pomysłami.Jeśli widzisz coś co można poprawić to proszę kliknij ikonkę feedbacku z prawej strony ekranu i prześlij naszemu zespołowi feedback. Pomoże nam to w rozwoju całego serwisu!