Wydział Harcerski ma na celu tworzenie i wspieranie wspólnoty metodyków harcerskich, przy czym głównym celem działania jest wspieranie struktury ZHP w realizacji zadań wynikających z dokumentu Wspieranie metodyczne i programowe kadry w Związku Harcerstwa Polskiego.
Głównym zadaniem Wydziału Harcerskiego jest wspieranie referatów harcerskich, budowanie wspólnoty metodyków harcerskich, wzmacnianie i doskonalenie metodyki harcerskiej, a także poradnictwo i pomoc metodyczna. Obecnie kontynuuje swoje działania w tym zakresie poprzez tworzenie poradnictwa i materiałów wspierających realizację SIM w drużynach. Oprócz tego inicjuje działania metodyczne ułatwiające dzielenie się wiedzą, inspiracjami oraz tworzeniem przestrzeni do wymiany myśli i doświadczeń harcerskich.
Wydział działa pod kierownictwem hm. Moniki Skiby (Chorągiew Łódzka) i podlega zastępczyni Naczelniczki ZHP ds. wsparcia metodyczno-programowego hm. Annie Pospiesznej.
Link do witryny na SharePoint.
Szukamy osób, które: