9 kwietnia 2015 r. w wieku 75 lat odszedł na wieczną wartę phm. Józef Raniowski.

Instruktor Hufca ZHP Szczecin-Dąbie w latach 1962 – 1973 i Hufca ZHP Szczecin-Pogodno w latach 1994 – 2015. Wieloletni Komendant Szczepu Drużyn Starszoharcerskich przy Technikum Rolniczym w Szczecinie-Dąbiu, Z-ca Komendanta Hufca Szczecin-Dąbie, Kierownik Referatu Starszoharcerskiego, członek Rady Hufca ZHP Szczecin-Dąbie, instruktor 22.Szczecińskiego Kręgu Instruktorskiego im. A. Małkowskiego Hufca ZHP Szczecin-Pogodno. Zawodowo wieloletni Wicedyrektor Muzeum Narodowego w Szczecinie.

Odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi RP za działalność pedagogiczną i społeczną. Honorowy Obywatel Miasta Fromborka

Msza Św. Pogrzebowa zostanie odprawiona 14 kwietnia 2015 r. (wtorek) o godz. 8:00 w Małym Kościele pw. Św. Krzyża w Szczecinie. Ceremonia pogrzebowa odbędzie się dnia 14 kwietnia 2015 r. (wtorek) o godz. 11:00 na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie (kaplica główna).

PROSIMY O NIESKŁADANIE KONDOLENCJI.