Nadleśnictwa Lasów Państwowych wspierają 26. Światowe Jamboree Skautowe

fot. Agnieszka Madetko-Kurczab

Światowe Jamboree Skautowe, odbywające się co cztery lata w różnych częściach świata, podczas którego spotykają się tysiące skautek i skautów, ma zachęcać młodych ludzi do wyjścia ze strefy komfortu i do zabrania głosu w ważnych dyskusjach. Organizację 26. Światowego Jamboree Skautowego wspierają Nadleśnictwa Lasów Państwowych.

Jamboree organizowane przez ZHP będzie inspirować, a także pomoże młodym ludziom się rozwijać. W 2027 roku zapraszamy cały Ruch Skautowy do Gdańska, abyśmy wzrastali razem jako jednostki, jako pokolenia i jako Ruch. 

Zainspirowani wyzwaniami, z którymi jako ludzkość musimy się dziś zmierzyć, na hasło Jamboree 2027 wybraliśmy „Bravely” (ang. „Odważnie”). Opiera się ono na trzech filarach: „Ty” – aby podkreślić, że bycie wiernym sobie jest odważne; „Ty i Inni Ludzie” – aby powiedzieć, że bycie częścią społeczeństwa jest odważne oraz „Ty i Świat” – aby podkreślić, że walka o naszą planetę jest odważna. Nadszedł czas, aby skautki i skauci byli zmianą, przejmowali inicjatywę, a także podejmowali odważne kroki w przyszłość. 

Częścią misji Lasów Państwowych jest prowadzenie edukacji ekologicznej, a także działania dążące do „ciągłej poprawy bezpieczeństwa ekologicznego globu ziemskiego w wymiarze lokalnym, regionalnym, krajowym i globalnym” - ten wspólny mianownik wartości poskutkował współpracą, która za cel stawia sobie wspólną edukację, dbałość o polskie lasy, a także stałą obecność w nich harcerek i harcerzy.

Nadleśnictwa Lasów Państwowych wspierające organizację 26. Światowego Jamboree Skautowego:

  • Nadleśnictwo Jabłonna
  • Nadleśnictwo Pułtusk
  • Nadleśnictwo Płońsk
  • Nadleśnictwo Ząbki
  • Nadleśnictwo Ostrów Mazowiecki
  • Nadleśnictwo Łuków
  • Nadleśnictwo Siedlce
  • Nadleśnictwo Drewnica

WSPÓLNIE DLA HARCERSKIEJ MISJI

Twoje wsparcie, nasza siła!

Numer konta do darowizn na rzecz ZHP

22 1140 1010 0000 5392 2900 1017

CZY WIESZ, ŻE...

Gdyby wszyscy harcerze zamieszkali w jednym mieście, byłoby ono wielkości Grudziądza.
Czuwaj! Zauważyłeś coś co można poprawić?
Nasza strona internetowa jest naszym obozowiskiem w wirtualnym świecie, zbieranie feedbacku jest jak zbiórka przy ognisku, gdzie każdy może podzielić się swoimi przemyśleniami i pomysłami.Jeśli widzisz coś co można poprawić to proszę kliknij ikonkę feedbacku z prawej strony ekranu i prześlij naszemu zespołowi feedback. Pomoże nam to w rozwoju całego serwisu!
Skip to content