zhp.pl

ZlotZgłoszeniaWpłatyZespółFAQDo pobraniaKontakt

ŚWIATOWY ZLOT SKAUTOWY MOOT 2021

 

Co to jest Moot? Co to jest Moot?
Moot to Międzynarodowy Zlot dla skautów — wędrowników , który odbywa się raz na cztery lata. To taki odpowiednik skautowego Jamboree, ale dla uczestników wieku 18-26 lat.  Jest mniejszy i zdecydowanie bardziej kameralny — udział w nim bierze około 6 tysięcy skautów z całego świata.

Kiedy? Kiedy?
16. Światowy Moot Skautowy odbywa się od 19 do 29 lipca 2021 w Irlandii. Organizatorzy Mootu szacują, że każdy z uczestników spędzi około 3 tygodni na Wyspie i postarają się pomóc w realizacji tego założenia. 

Jak? Jak?

Zlot rozpoczyna ceremonia otwarcia, która odbędzie się 19 lipca o poranku. Następnego dnia, uczestnicy udają się na czterodniową wyprawę w jedno z 32 przygotowanych wcześniej miejsc. To możliwość spróbowania swoich sił podczas spływu kajakiem rwącą rzeką lub eksplorowanie instytucji kultury i najdalszych zakamarków Dublina.  Ty sam decydujesz, jaką przygodę wybierzesz! Od samego początku będziesz częścią międzynarodowego patrolu, który będzie liczył 10 osób. (Oczywiście, możesz ten czas spędzić z kolegą lub koleżanką z Polski.) 

Kto może jechać? Kto może jechać?
Uczestnicy: urodzeni pomiędzy 19 lipca 1996 i 19 lipca 2003.
International Service Team: urodzeni przed 19 lipca 1996.

Ile to kosztuje? Ile to kosztuje?
Koszt udziału w zlocie to 800 EURO + 800 PLN dla uczestników oraz 700 EURO + 800 PLN dla IST . Płatność rozłożona jest na 6 rat płaconych na przedziale 12 miesięcy. Organizatorzy przewidzieli rabaty dla zdecydowanych, którzy chcą zapłacić wcześniej. 

Co dostajesz w ramach wpisowego? Co dostajesz w ramach wpisowego?

  • Program,
  • Wyżywienie,
  • Ubezpieczenie na czas zlotu,
  • Wyprawkę uczestnika,
  • Program przygotowujący do wyjazdu na zlot w tym trzy biwaki
  • Konsultacje i doradztwo w przygotowaniach przed i po zlocie

PRZEDŁUŻENIE ZGŁOSZEŃ PRZEDŁUŻENIE ZGŁOSZEŃ
W obecnej sytuacji, kiedy cały świat zmaga się z problemem, o którym wszyscy mówią – stosujemy się do zaleceń władz. W związku z tym przedłużamy zgłoszenia do 12 kwietnia 2020r. Mamy nadzieję, że to wystarczająca ilość czasu dla wszystkich tych, którzy się wahali albo nie zdążyli. Zachęcamy do dołączenia do Reprezentacji na MOOT 2021!

 

Cześć, Czuwaj!

Widzimy, że Zielona Wyspa już wzbudziła Twoje zainteresowanie. Żeby zgłosić chęć wyjazdu do Irlandii, a tym samym uczestnictwa w MOOTcie 2021 musisz dopełnić kilku formalności:

  1. Zgromadzić wszystkie potrzebne dokumenty tj:

– Opinię komendanta hufca/chorągwi (e do wypełnienia przez formularz).

– Opinię pełnomocnika ds. zagranicy chorągwi ( do wypełniania przez formularz).

  1. Zgłosić swoją chęć w ankiecie na stronie (do wypełnienia przez formularz).
  2. Wpłacić I ratę.
  3. Przesłać uzupełnioną i podpisaną umowę uczestnika na nasz adres.

Ilość miejsc jest ograniczona. O kwalifikacji decyduje kolejność ukończenia WSZYSTKICH etapów rekrutacji (nie kolejność zgłoszeń).  

Pamiętaj, żeby zaznaczyć, czy chcesz być uczestnikiem czy IST 

Pamiętaj również, że musisz dopilnować by twój komendant hufca (ewentualnie chorągwi) oraz pełnomocnik chorągwi ds. zagranicy wyrazili zgodę na Twój udział w wyjeździe. Dla ułatwienia po wypełnieniu formularza zgłoszeniowego otrzymasz maila z przypomnieniem i adresami formularzy dla komendanta i pełnomocnika.

Po wypełnieniu formularza oraz uzyskaniu opinii komendanta oraz właściwego pełnomocnika ds. zagranicy prześlij nam potwierdzenie wpłaty I raty (zgodnie z terminarzem wpłat).  

Poniżej przedstawiamy orientacyjne daty etapów rekrutacji: 

2.01.2020 – rozpoczęcie rekrutacji. 

17.03.2020 – zamknięcie formularzy zgłoszeniowych.

26.03.2020 – czas na dopełnienie formalności.

31.03.2020 – ostateczna decyzja o zakwalifikowaniu.

 

 

Do zobaczenia niedługo! ;] 

Komenda MOOT 2021 

KOSZT UDZIAŁU W ZLOCIE

DLA UCZESTNIKÓW

Wpłaty Dodatkowej Składki Członkowskiej Zadaniowej (DSCZ) dla uczestników  800 € + 800 zł  

Przy wpłacie wszystkich rat DSCZ przewidzianych do 30 czerwca 2020 koszt wyniesie 

750 € + 800 zł 

DLA IST

Wpłaty DSCZ dla IST  700 € + 800 zł  

Przy wpłacie wszystkich rat DSCZ przewidzianych do 30 czerwca 2020 koszt wyniesie 

Dla IST 650 € + 800 zł 

Wpłat DSCZ należy dokonywać z następującym tytułem przelewu DSCZ MOOT2021 Imię i Nazwisko PLN lub DSCZ MOOT 2021 Imię i nazwisko EUR odpowiednio na konta

Subkonto PLN

MOOT 2021 PLN 26 1140 1010 0000 5392 2900 1042

Subkonto EURO

MOOT 2021 EUR  43 1140 1010 0000 5392 2900 1124

BIC BREXPLPWMBK

IBAN PL43 1140 1010 0000 5392 2900 1124

HARMONOGRAM WPŁAT DSCZ DLA UCZESTNIKÓW

Numer Raty Kwota Data
Rata I 200 31.03.2020
Rata II 250 30.04.2020
Rata III 250 zł 31.05.2020
Rata IV 300 30.06.2020
Rata V 500 zł / 50 30.09.2020
Rata VI 50 zł 31.10.2020

HARMONOGRAM WPŁAT DSCZ DLA IST

Numer Raty Kwota Data
Rata I 200 31.03.2020
Rata II 250 30.04.2020
Rata III 250 zł 31.05.2020
Rata IV 200 30.06.2020
Rata V 500 zł / 50 30.09.2020
Rata VI 50 zł 31.10.2020


Wpłata pierwszej raty tzw. zaliczki – jest bezzwrotna.

 

 

Komendant Polskiej Reprezentacji na MOOT 2021

phm. Mateusz Janik –  instruktor Chorągwi Gdańskiej ZHP oraz instruktor Wydziału Zagranicznego GK ZHP w zespole V4B3. Na co dzień pracuje w małej firmie i zajmuje się sprawami informatycznymi. Wieczory poświęca na grę w D&D, poważnie przymierza się do napisania swojej książki. Ubolewa, że nie można w naszym świecie przejść próby traw i stać się Wiedźminem. 

 

 

 

 

Zastępczyni Komendanta Reprezentacji do spraw programu

hm. Kinga Pluta – instruktorka do spraw pracy z kadrą oraz zapalony kształceniowiec Hufca ZHP Jarocin. Od poniedziałku do piątku pracuje jako inżynier i projektuje urządzenia dla przemysłu medycznego. W wolnym czasie biega, jeździ na rowerze i pływa – kocha triathlon i górskie eskapady.

 

 

 

 

Zastępczyni Komendanta Reprezentacji do spraw finansowych

pwd. Katarzyna Łoń – komendantka najbardziej radosnego szczepu WDHIGZ „Radość” w Warszawie. Entuzjastka zagranicznych skautowych wyjazdów. Można ją spotkać na Wydziale Geologii, gdzie zajmuje się badaniem skał. Ważna jest dla niej służba Bogu i czas spędzony z przyjaciółmi. Lubi organizować wyjazdy (nie tylko za granicę), ponieważ kocha poznawać nowe kultury.

 

 

 

 

Członek Komendy Reprezentacji do spraw pozyskiwania środków

hm. Grzegorz Skonieczny –  od 15 lat działa w metodyce wędrowniczej. Z zawodu jest nauczycielem chemii i fizyki – żadne równania i skomplikowane reakcje mu niestraszne. Tym samym udowadnia, że nauka wcale nie jest taka nudna. Chętnie podzieli się z Wami swoją wiedzą.  Lubi krokodyle, jest fanem dobrego jedzenia pod postacią każdego kebaba. Gra na gitarze, a w przerwach od grania pochłaniają go serie o Czarnej Kompanii i Zahredzie.

 

 

 

Członek Komendy Reprezentacji do spraw organizacyjnych

phm. Tomasz Skupny – działa w Hufcu ZHP Gdańsk-Śródmieście w ramach Komisji Rewizyjnej oraz w Zespole Kadry Kształcącej. Z wykształcenia prawnik, z zamiłowania kochający wspinaczkę żeglarz. Uważa, że alpaki to chodzące poduszki. ;) 

 

 

 

 

Członkini Komendy Reprezentacji do spraw promocji

phm. Kinga Pasternak –  instruktorka – wolny elektron wywodzący się z Hufca ZHP Szczekocińsko-Włoszczowskiego z DW 3 DSH z Miechowa. Pracowała na różnych poziomach i zajmowała się szeroko pojętą promocją. Wszędzie jej pełno, a wieść niesie, że robi bardzo dobrą kawę. Z wykształcenia administratywista i prawniczka, która kocha prawo międzynarodowe – dlatego teraz studiuje Stosunki Międzynarodowe. Kocha zagraniczne wyjazdy i poznawanie skautów z najdalszych zakątków świata.  Harcersko ukochała sobie metodykę wędrowniczą. Czasem zdarzy jej się trochę pokształcić innych. Fanka dobrej muzyki i jedynego słusznego – rosołu swojej mamy.

 

 

 

Członkini Komendy Reprezentacji do spraw pracy z kadrą

phm. Anna Jaworska – instruktorka Hufca ZHP Beskidzkiego Chorągwi Śląskiej ZHP. Zajmuje się kształceniem drużynowych i podharcmistrzów. Wspiera także działania wędrowników. Pracuje w jednej z warszawskich firm zajmujących się bezpieczeństwem, a tam przygotowuje analizy dla działu HR. Kocha musicale, grę w siatkówkę i góry. Kocha gotować dla swoich przyjaciół. 

 

 

 

 

Jakie są wszystkie etapy rekrutacji? 

– formularz wstępny (link);
– formularz rozszerzony (dostaniesz go po wypełnieniu formularza wstępnego);
– opinia komendanta hufca/chorągwi (wg przydziału) (link);
– opinia właściwego pełnomocnika ds. zagranicznych (link);
– przesłanie potwierdzenia dokonania pierwszej wpłaty. 

Kto zostanie zakwalifikowany? 

Członkowie ZHP, spełniający kryteria wieku, posiadające opłacone składki członkowskie, którzy zrealizują wszystkie etapy rekrutacji. W razie osiągnięcia limitów miejsc dla uczestników lub IST zakwalifikowane zostaną osoby, które pierwsze przeszły cały proces rekrutacji.  

Czym się różni zgłoszenie od kwalifikacji? 

Zgłoszenia dokonuje osoba zainteresowana udziałem w MOOTcie poprzez uzupełnienie formularza wstępnego. 
Kwalifikacja oznacza przyjęcie osoby zainteresowanej jako uczestnika Moot 2021 albo International Service Team (zgodnie ze zgłoszeniem).   

Skąd mam wiedzieć na jakie konto i kiedy wpłacić wpisowe? 

Terminarz wpłat jest umieszczony na stronie w zakładce “Wpłaty”.   

Czy jeżeli szybko przejdę wszystkie etapy rekrutacji to na kwalifikację muszę czekać do 31.03?  

Nie będziesz musiała/musiał czekać do 31.03 na informacje o kwalifikacji. Przesyłane zgłoszenia będą weryfikowane na bieżąco.  

Czy transport jest w cenie?

Nie, za transport każdy z nas będzie musiał zapłacić sam. Częścią programu zlotowego jest organizacja wyjazdu samodzielnie przez uczestnika/IST i dlatego nie możemy w tej chwili określić tego kosztu. W ramach przygotowania do zlotu członkowie reprezentacji sami organizują sobie podróż w różnej formie (np.: przelot samolotem, podróż stopem, rejs promem, autostop, żaglowiec…). Od komendy dostaniecie pewne wskazówki organizacyjne. Orientacyjne ceny lotów można sprawdzać na stronach przewoźników i wahają się od 54 do 1500 zł. W tej chwili najtaniej lata Ryanair z Gdańska.

Dlaczego kwota wpisowego podzielona jest na euro i złotówki?

Kwota w euro to wpisowe, które przesyłamy do organizatora irlandzkiego. Zbieramy ją w euro, by uniknąć różnic wynikających z przewalutowania. Część złotówkowa to koszty reprezentacji, które poniesiemy jeszcze w Polsce (np. koszty księgowe, wyprawki, programu, ubezpieczenia i wiele innych).

 

www.zhp.pl/moot
fb.com/mootpolska
moot@zhp.pl
Główna Kwatera ZHP
ul. Konopnickiej 6
00-491 Warszawa

PASSWORD RESET

Zaloguj się