Start Harcerski start

Harcerski start

Rozpoczynamy nowy rok harcerski pełen wyzwań i nowych możliwości!
Oddajemy w Wasze ręce pakiet materiałów. Mamy nadzieję, że okażą się dla Was przydatne.

Pamiętaj: ZHP. Przygoda zaczyna się tutaj!

MATERIAŁY DOTYCZĄCE SKŁADEK W ZHPFAQ SKŁADKI CZŁONKOWSKIEMATERIAŁY GRAFICZNEKALENDARZ 2017/2018

Przygotowaliśmy dla Was zestaw materiałów dotyczących składki członkowskiej:
– ulotka informacyjna dla rodziców,
– ulotka informacyjna dla drużynowych,
– publikacja na temat składek członkowskich w ZHP.

Znajdziecie je w repozytorium ZHP.

Masz pytanie dotyczące składek członkowskich, ale nie znalazłeś na nie odpowiedzi poniżej?
Możesz wysłać je na maila sekretariat.gk@zhp.pl – odpowiemy na nie, a następnie razem z odpowiedzią opublikujemy je tutaj.

Od kiedy płacimy nowe składki?
Jakie są główne składniki nowej składki?
Czy konsultacje na szczeblu chorągwi mają objąć tylko komendantów hufców i komisję rewizyjną chorągwi?
Czy rada chorągwi może zmienić uchwałę w sprawie wniosku do Rady Naczelnej ZHP w zakresie proponowanym przez komendę chorągwi?
Czy w ramach określenia składki członkowskiej istnieje możliwość różnicowania wysokości składki należnej hufcom w zależności od hufców, przykładowo: Hufiec A płaci 2 zł miesięcznie, hufiec B - 1,50 zł, pozostałe hufce - 1 zł miesięcznie?
Czy w myśl ust. 11, komenda hufca może wnioskować o udzielenie ulgi na część wysokości składki, np. 50% składki należnej hufcowi i PJO?
Czy komenda hufca może wnioskować o udzielenie całkowitej ulgi na składkę należną hufcowi (zrzec się swojej części), ale wnioskować o pozostawienie składki PJO uchwalonej przez RN ZHP do dyspozycji tychże?
Czy hufiec może wnioskować o przekazanie części składki należnej hufcowi do dyspozycji PJO?
Co w sytuacji, gdy rada chorągwi nie podejmie uchwały w sprawie wniosku do Rady Naczelnej ZHP?
Czym jest kapitał żelazny?

Mamy dla Was również materiały graficzne:
– cover photo,
– grafiki.

Znajdziecie je w repozytorium ZHP.

Stworzyliśmy dla Was kalendarz wydarzeń harcerskich na rok harcerski 2017/2018. Możecie w łatwy sposób znaleźć w nim imprezy harcerskie organizowane zarówno przez środowiska z całej Polski, przez chorągwie oraz Główną Kwaterę ZHP.

W kalendarzu znajdziecie informacje na temat terminów i miejsc rajdów, zlotów, najważniejszych akcji czy festiwalów i przeglądów piosenki harcerskiej. Szeroki zakres tematyczny wydarzeń gwarantuje, że każdy znajdzie tam coś interesującego!