Warsztaty Harcerskiej Szkoły Ratownictwa ZHP – Praktyczne upamiętnienie 25-lecia członkostwa Polski w NATO

WARSZTATY HARCERSKIEJ SZKOŁY RATOWNICTWA ZHP - PRAKTYCZNE UPAMIĘTNIENIE 25-LECIA CZŁONKOSTWA POLSKI W NATO

Związek Harcerstwa Polskiego realizuje projekt „Warsztaty Harcerskiej Szkoły Ratownictwa ZHP - Praktyczne upamiętnienie 25-lecia członkostwa Polski w NATO” dofinansowany ze środków Ministerstwa Obrony Narodowej na podstawie umowy 75/2024/3300029328  w ramach Otwartego Konkursu Ofert nr ew. 3/2024/WD/DEKiD na realizację zadań publicznych w formie wsparcia w zakresie Obronność państwa i działalność Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej pn. Edukacja dla bezpieczeństwa – 25 lat Polski w NATO.

DOFINANSOWANIE Z MON:

30 000,00 zł

CAŁKOWITA WARTOŚĆ PROJEKTU:

58 224,00,00 zł

Projekt „Warsztaty Harcerskiej Szkoły Ratownictwa ZHP - Praktyczne upamiętnienie 25-lecia członkostwa Polski w NATO" - to oferta warsztatów dla harcerzy i instruktorów ZHP zajmujących się pracą ze specjalnością ratowniczą w Związku Harcerstwa Polskiego. Projekt realizowany przez Harcerską Szkołę Ratownictwa ZHP, dofinansowany ze środków MON na podstawie umowy w ramach Otwartego Konkursu Ofert nr ew. 3/2024/WD/DEKiD na realizację zadań publicznych w formie wsparcia w zakresie Obronność państwa i działalność Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej pn. Edukacja dla bezpieczeństwa – 25 lat Polski w NATO.

Projekt polega na przeprowadzeniu praktycznego upamiętnienia 25 lat działalności Polski w strukturach NATO w formule warsztatów doskonalących umiejętności organizowania i prowadzenia pomocy przedmedycznej przez wyspecjalizowane jednostki (zespoły) ratownictwa ZHP oraz instruktorów Harcerskiej Szkoły Ratownictwa ZHP.

Koordynatorką projektu ze strony ZHP jest: hm. Marta Cogiel-Rybak

Cele projektu: Zwiększenie szeroko pojętego bezpieczeństwa w przestrzeni publicznej, upamiętnienie 25 lat działalności Polski w strukturach NATO, poznanie procedur wzywania pomocy, nabycie podstawowych umiejętności niezbędnych w przypadku wprowadzenia stanu nadzwyczajnego, podnoszenie kompetencji liderów ZHP poprzez kształcenie kadry wychowawczej.

Projekt skierowany jest do harcerzy i instruktorów ZHP powyżej 18 r.ż., pracujących ze specjalnością ratowniczą: Instruktorzy HSR, Szefowie Chorągwianych Inspektoratów Ratowniczych, Szefowie jednostek ratowniczych – drużyn i klubów.

Uczestnikom oferujemy:

  • Warsztaty Szefów Inspektoratów Ratowniczych i jednostek ratowniczych:
    • Warsztaty medycyny pola walki,
    • Zajęcia z technik ratowniczych w Centrum Symulacji Medycznych WUM,
    • Szkolenie z organizacji zabezpieczeń medycznych na różnych poziomach organizacji,
    • Zapoznanie się z działalnością NATO i rolą Polski w jego strukturach.
  • Warsztaty Instruktorskie HSR:
    • Seria warsztatów doskonalących:
      • Umiejętności ratownicze, zaawansowane techniki ratowania życia,
      • Umiejętności szkoleniowe – trening umiejętności trenerskich i liderskich,
    • Uroczysta gala z okazji 30-lecia działalności HSR i 25-lecia członkostwa Polski w NATO

Projekt realizowany będzie w formie dwóch weekendowych warsztatów.

Termin realizacji projektu od 01.08.2024 r. do 31.12.2024 r.

WSPÓLNIE DLA HARCERSKIEJ MISJI

Twoje wsparcie, nasza siła!

Numer konta do darowizn na rzecz ZHP

22 1140 1010 0000 5392 2900 1017

CZY WIESZ, ŻE...

Drużynowi ZHP przepracowują społecznie łącznie 8 mln godzin w ciągu roku. Jeżeli przeliczyć to na złotówki, wartość pracy wolontariackiej wyniosłaby 136 mln zł.
Czuwaj! Zauważyłeś coś co można poprawić?
Nasza strona internetowa jest naszym obozowiskiem w wirtualnym świecie, zbieranie feedbacku jest jak zbiórka przy ognisku, gdzie każdy może podzielić się swoimi przemyśleniami i pomysłami.Jeśli widzisz coś co można poprawić to proszę kliknij ikonkę feedbacku z prawej strony ekranu i prześlij naszemu zespołowi feedback. Pomoże nam to w rozwoju całego serwisu!
Skip to content